InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Ako Mark Wahlberg dosiahol telo pre Pain & Gain?

19. augusta 2020
Ako Mark Wahlberg dosiahol telo pre Pain & Gain?
Mark Wahlberg, Dwayne Johnson a Anthony Mackie sú herci známi aj pre svoje vypracované postavy, a tak sa hodili ideálne do filmu Pain and Gain, ktorý mal celosvetovú premiéru koncom apríla 2013. Najväčší prírastok hmoty pred začiatkom načítania bolo vidno na „Marky Markovi“. Ako k takému telu prišiel?

Všetci traja museli absolvoval tvrdú drinu, no oni sú na cvičenie zvyknutí, pretože sa posilňovaniu venujú dlhodobo od mladého veku. To isté je v prípade Wahlberga, ktorý však predsa viditeľne nabral hmotu po jeho predošlom filmovom kúsku. Sám tvrdí, že zo 75 kilogramov pribral na 93 kilogramov. To je 18 kilogramov rozdiel a len behom siedmich týždňov!

Aké bolo tajomstvo jeho úspešnej prípravy? Našťastie sa jedná o hollywoodsku hviezdu, a tak nebolo ťažké zistiť to.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako suplement vo veľkej miere využíval gainer vlastnej značky (dva- až trikrát denne), no za základ úspechu považoval fakt, že jedol až desaťkrát denne. Do postele chodil o desiatej hodine krátko po večeri a o druhej hodine ráno sa zobudil, aby si dal jedno jedlo v strede noci. Stále sa pritom cítil nasýtený.

Čo sa týka tréningu, tak vsádzal na viackĺbové cviky a čo najvyššou váhou. Trénoval v päťdňových cykloch a robil prevažne benčpres, drepy, výpady a príťahy kladky, ktoré doplnil aj inými cvikmi zo „starej školy“. Tréning začínal každý deň o piatej hodine ráno. Rovnaký rozpis si udržiaval aj počas natáčania, ktoré štartovalo o pol deviatej dopoludnia. Po výdatnom obede si doprial krátky spánok.

Deň 1 (nohy, chrbát, bicepsy)
Cvik Série Opakovania
Výpady 4 8-12
Zakopávanie 4 8-12
Drepy 4 8-12
Príťahy veľkej činky v predklone 4 8-12
Zhyby 4 8-12
Bicepsové zdvihy 4 8-12


Deň 2 (hrudník, ramená, tricepsy)
Cvik Série Opakovania
Benčpres 4 8-12
Tlaky s jednoručkami na šikmej lavici 4 8-12
Francúzske tlaky 4 8-12
Tricepsové sťahovanie kladky 4 8-12
Arnoldové tlaky v sede 4 8-12
Sťahovanie protismerných kladiek 4 8-12
Kľuky 3 do zlyhania


Deň 3 (nohy, bicepsy)
Cvik Série Opakovania
Výpady 4 8-12
Zakopávanie 4 8-12
Drepy 4 8-12
Bicepsové zdvihy 4 8-12

Dni 4 a 5 sú venované regenerácii.

Wahlberg je známy sebadisciplínou, a ak si ju dokážete osvojiť aj vy, budete na dobrej ceste za úspechom, či už vo svete fitness alebo vo vašej kariére. Ako vyzeral jeho typický začiatok dňa? Prezradil to pre bodybuilding.com.

„Všetko začína, keď vstanem o štvrtej ráno. Som v kuchyni a robím si raňajky. O piatej idem do posilňovne a do 6:30 mám za sebou ďalší nápoj. O 7:30 zjem zopár morčacích burgerov a vykladám deti do školy. O deviatej mám ďalšie jedlo a to už som bol aj v kostole a cvičil. Cítim sa potom, akoby nebolo nič, čo nemôžem dosiahnuť,“ skonštatoval.

Dobrým tipom od Marka pre cvičencov, ktorí nie sú spokojní so svojimi výsledkami je najatie trénera, ktorý vám pomôže s diétou a tréningovým plánom. To považuje za najrozumnejšiu vec, ktorú v rámci posilňovania urobil. Naopak, za najhlúpejšiu považuje, že ako mladý cvičil priveľmi s ťažkými činkami. Váhu uprednostňoval pred dobrou technickou cviku.

Letný režim, pôvodne z 08.09.2013.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist