InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Viac ako polovica ľudí sa snaží chudnúť tajne. Prečo?

10. 9. 2023
Viac ako polovica ľudí sa snaží chudnúť tajne. Prečo?
Vedci prišli so štúdiou, ktorá ukázala že viac ako polovica dospelých ľudí sa snaží schudnúť bez toho, aby o tom niekomu povedali. Čo je príčinou tohto stavu?

Do štúdie, na ktorú pre Talker News poukázal Charlie Bayliss, bolo zapojených 2000 dospelých jedincov, ktorí sa snažili schudnúť. Svoju snahu až 57 percent z nich tajilo. Dôvody boli rôzne.

Až 35 percent z tých, ktorí svoje úmysly taja, to robia preto, že ak by zlyhali, tak by sa o tom nikto nedozvedel. 32 percent sa zase hanbí, že vôbec chudnúť musia. A zvyšok má obavy z toho, že budú súdení za to, že majú nadváhu.

Článok pokračuje pod reklamou


Zo všetkých ľudí, ktorí začali proces chudnutia, až 37 percent oceňuje kamarátstvo a motiváciu, ktorú môže prinášať skupinové cvičenie. A 34 percent ľudí pristupuje k svojej snahe zodpovednejšie, keď ju absolvujú s niekým iným.

Štúdia tiež zistila, že ľudia do nej zapojený sa pokúšali o chudnutie v priemere štyrikrát za ostatné tri roky. 38 percent z tých, čo sa rozhodli chudnutie absolvovať osamote, cítilo, že majú proces viac pod kontrolou.

Najčastejšie si tajné chudnutie vyberali ľudia vo veku 18 až 24 rokov, u ktorých bol podiel až 81-percentný. U mužov bol väčší podiel ľudí, ktorí sa dali ponúknuť nezdravým jedlom, ako u žien – 44 vs. 34 percent.

12 percent z tých čo chudli individuálne, sa nakoniec chudnutia vzdalo z dôvodu, že sa cítili osamelo. Viac ako štvrtina z nich mala problém s motiváciou alebo tvrdili, že bolo ľahšie zísť z cesty, pretože sa o tom aj tak nikto nedozvie.

Až 38 percent tajnostkárov priznalo, že by sa pri ďalšej snahe o chudnutie o svoje ambície podelilo s inými. Ďalších 32 percent by to prezradilo, ak by sa ich na to niekto opýtal.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist