InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Páľte tuky a posilnite si svaly 4 cvikmi a 20 minútami vášho času

Autorka: Lucka  /   18. novembra 2023
Páľte tuky a posilnite si svaly 4 cvikmi a 20 minútami vášho času
Vysoko intenzívny intervalový tréning je čoraz populárnejší, pretože za pomerne krátky čas dokážete dosiahnuť veľmi dobré výsledky. A platí to najmä v prípade, ak chcete chudnúť. Teraz vám k tomu môže pomôcť aj tento tréning, ktorý pozostáva len zo štyroch cvikov.

Okrem toho, že vám tento tréning umožní za zhruba 20 minút zlepšiť kondíciu a podporiť spaľovanie kalórií, ktoré povedie k spaľovaniu podkožného tuku, dôjde aj k posilneniu svalov celého tela. Skladba tréningu nie je náročná a môžete ho cvičiť aj doma.

Tento tréningy je vo vysokom tempe. Každý cvik budete vykonávať v 20 až 30 opakovaniach, jeden po druhom bez prestávky. Až po poslednom cviku si dáte pauzu na 60 sekúnd a opäť zopakujete celý okruh. Dokopy absolvujete tri až štyri okruhy.

Článok pokračuje pod reklamou


Na cvičenie potrebujete pár jednoručných činiek a kettlebell.

Ako prvý cvik absolvujete výpad vzad s následným vysokým kolenom. Urobíme najskôr opakovania jednou nohou a následne rovnaký počet aj druhou. Cvikom precvičíme nie len nohy a zadok, ale aj strednú časť tela.Pri druhom cviku uchopíme do rúk kettlebell a budeme robiť švihy kombinované so sumo drepmi – urobíme švih, následne kettlebell pritiahneme k hrudníku a urobíme jeden drep. Opakujeme. Precvičíme tým celé telo.

Tricepsy, hrudník a stred tela budú stimulovať kľuky kombinované s horolezcom – urobte najskôr kľuk, následne urobte jedno opakovanie horolezca každou nohou. To je jedno opakovanie tohto kombinované cviku.Na záver ešte precvičíme bicepsy, chrbát a ramená ďalšou kombináciou tentoraz troch cvikov – do jedného zloženého cviku spojíme príťahy jednoručiek v predklone, bicepsový zdvih a následny tlak nad hlavu.

Tréning môžete vykonávať trikrát týždenne, nie vždy dva dni po sebe.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist