Veslársky trenažér vám môže poskytnúť efektívnejší kardio tréningy, ako bežecký pás, rotoped či eliptický trenažér. Na päť jeho hlavných prínosov poukázal Indranil Biswas zo Sportskeeda:
Precvičí celé telo - veslovanie pozostáva zo 65-75 percent z práce nôh a z 25-35 percent z práce hornej časti tela. Aktivujú sa pri ňom stehná, lýtka, sedacie svaly, chrbát, paže, hrudník i brusné svaly.
Je vhodný pre všetky kondičné úrovne - výhodou veslárskeho trenažéra je, že sa náročnosť cvičenia dá prispôsobiť začiatočníkovi aj expertovi. Veslovanie je tak vhodné pre akéhokoľvek cvičenca.
Nezaťažuje kĺby - na rozdiel od behu nezaťažuje veslovanie kĺby nárazmi, čo je jedna z jeho najväčších výhod. Nárazy zvyšujúce tlak na kĺby totiž môžu z dlhodobého hľadiska škodiť kĺbom, najmä členkom a kolenám.
Buduje vytrvalosť - vytrvalosť buduje kardiovaskulárny tréning, ale ľudia s amu často vyhýbajú, pretože je monotónny. Cvičenie na veslárskom trenažéri však v sebe má prvok zábavy a u väčšiny ľudí sa stane rýchlo obľúbené, vďaka čomu na ňom zvládnuť cvičiť dlhšie.
Je vhodný na domáce cvičenie - v súčasnosti už možno zakúpiť veslárske trenažéri, ktoré sú ľahké a kompaktnejšie, vďaka čomu ich môžete využívať aj doma. Nepotrebujú ani elektrinu.
Čítať ďalší článok:
Pil energetické nápoje každý deň. Čo sa stalo? Zdieľať na Facebooku