InstagramFacebookYoutube
Tréning

Skúste tréning 12-3-30: Mnohí ním chudnú aj päť kíl mesačne

30. 5. 2024
Skúste tréning 12-3-30: Mnohí ním chudnú aj päť kíl mesačne
Ak radi beháte na bežeckom páse a chcete na ňom podporiť chudnutie, máme pre vás jednu tréningovú metódu, ktorá si vo svete získala popularitu pre svoje výsledky. Bude aj pre vás tréning 12-3-30 cestou k efektívnemu chudnutiu?

Čo je to tréning 12-3-30?

Za rozšírenie tohto tréning sa vďačí najmä influencerke Lauren Giraldovej. Jeho popularita odvtedy rástla exponenciálne. Princíp je jednoduchý – postavte sa na bežecký pás so sklonom nastaveným na stupeň 12 (sklon 12 %), s rýchlosťou 3 míle za hodinu (cca 5 km/h) a následne kráčajte 30 minút.

Áno, je to také jednoduché a vedie to k chudnutiu. Podľa Giraldovej by ste takto mali trénovať v priebehu týždňa tak často, ako je to možné. Ona osobne sa mu venuje päťkrát za týždeň, pretože pre zaistenie úspešných prínosov je potrebná konzistencia.

Článok pokračuje pod reklamou


Aké sú prínosy tréningu 12-3-30?

Hlavným prínosom tohto virálneho tréningu je, že je to efektívny nástroj na spaľovanie tukov, takže bude vítaným prídavkom do akéhokoľvek programu zameraného na chudnutie. Napomáha k tomu hlavne kombinácia sklonu a rýchlosti chôdze.

Okrem toho však dochádza aj k aktivácii svalov a to nielen nôh, ale aj zadku a strednej časti tela, viac ako pri chôdzi po rovine. Väčšiu stimuláciu zažijú aj lýtka, ktoré by mnohí cvičenci privítali lepšie vyvinuté. Prínos je aj zdravotný – zlepšujete stav svojho srdca, kapacitu pľúc a celkovú kondičnú vytrvalosť.

Čoho sa pri tréningu 12-3-30 držať?

Ak vás zaujal tento spôsob cvičenia na bežeckom páse, potom si dajte pozor na tieto štyri kľúčové body:

Buďte konzistentní – ako už bolo napísané, pre zaistenie pokrokov je dôležitá konzistentnosť. Absolvujte preto tento tréning minimálne tri- až päťkrát do týždňa.

Venujte sa aj posilňovaniu – hoci ide o efektívny spôsob podporenia chudnutia, je dôležité nezabúdať ani na spevňovanie svalov. Čím viac svalov máte, tým rýchlejší je váš metabolizmus.

Zamerajte sa aj na diétu – všestranný tréningový program musí byť doplnený aj o zodpovedajúci výživu, najmä, ak chcete schudnúť. Jedzte menšie porcie, zahrňte do strany všetky potrebné živiny a každý deň sa snažte docieliť kalorický deficit.

Počúvajte svoje telo – ak s cvičením začínate, začínajte pomaly. Ak vám je stupeň sklonu 12 nepríjemný, znížte ho na taký, ktorý vám nevadí. Ak je 30 minút času veľa, znížte ho a postupne sa snažte k 30 minútam dopracovať.

Zdroj: Eat This, Not That!


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist