InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Phil Heath sa stal Mr. Olympia 2013

29. septembra 2013

V sobotu sa v Las Vegas uskutočnilo veľkolepé finále súťaže Mr. Olympia, ktoré rozhodlo o tohtoročnom víťazovi. Stal sa ním Phil Heath, ktorý svoj tretí titul v rade získal zaslúžene. Jay Cutler pri návrate obsadil šiestu priečku.

Vyhlásenie víťaza:


Heath pri obhajobe nemal priveľkú konkurenciu a zo všetkých pretekárov bol jasne najlepšie pripravený. Veľmi pekné prekvapenie bolo tretie miesto Dennisa Wolfa, ktorý si konečne splnil svoj cieľ skončiť v prvej trojke. Pokojne však mohol byť aj druhý. To miesto však v druhom roku v rade patrilo Kaiovi Greeneovi.

Článok pokračuje pod reklamou


„Bola to najskvelejšie Olympia všetkých čias, na ktorej sme mali všetkých týchto úžasných šampiónov. Boli tu traja víťazi Mr. Olympia a štyria viacnásobný víťazi Arnold Classic. Všetci si zaslúžili byť tu, všetci do toho dali všetko a ja som veľmi vďačný, že som medzi nimi mohol vzísť ako víťaz,“ skonštatoval Heath.

Najlepší kulturista sveta do svojho prejavu vložil aj emócie a titul venoval svojej manželke Jennie, ktorej v strede jeho prípravy diagnostikovali rakovinu pŕs. Poďakoval Bohu, že je stále jeho ženou a že svoj boj zvládla a mohla byť svedkom toho, ako on vyhral Sandowovu trofej. Nechýbali ani slzy a nakoniec sa so ženou na pódiu objal.

Curler medzitým priznal, že túžil po lepšom umiestnení, ale príliš sklamane nepôsobil a bol zmierený s tým, že na titul reálne útočiť nemohol. Naopak si pochvaľoval atmosféru podujatia a vyhlásil, že to bola najlepšia Olympia, ktorej sa kedy zúčastnil.

KOMPLETNÉ PORADIE MR. OLYMPIA 2013:
1. Phil Heath, 2. Kai Greene, 3. Dennis Wolf, 4. Shawn Rhoden, 5. Dexter Jackson, 6. Jay Cutler, 7. Roelly Winklaar, 8. Mamdouh Elssbiay, 9. Branch Warren, 10. Lionel Beyeke, 11. Victor Martinez, 12. Cedric McMillan, 13. Evan Centopani, 14. Steve Kuclo, 15. Toney Freeman, 16. Johnnie Jackson, 16. Brandon Currry, 16. Baitollah Abbaspour, 16. Robert Piotrkowicz, 16. Essa Obaid.

Prvá šestka:


Prvá trojka:


Kategória do 212 libier

V nedeľu sa uskutočnilo aj finále váhovej kategórie do 212 libier, v ktorej svoj vlaňajší titul obhájil waleský reprezentant James „Flex“ Lewis, ktorému boli najväčšími súpermi David Henry a Kevin English.

KOMPLETNÉ PORADIE OLYMPIA 212 SHOWDOWN:
1. James "Flex" Lewis, 2. David Henry, 3. Kevin English, 4. Jose Raymond, 5. Eduardo Correa, 6. Sami al Haddad, 7. Guy Cisternino, 8. Troy Alves, 9. Tricky Jackson, 10. Mark Dugdale, 11. Al Auguste, 12. Raul Carrasco.

Vyhlásenie víťaza:Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist