InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Negativizmus vás k výhre nedovedie. Prečo je skvelé ho zmeniť?

20. 9. 2024
Negativizmus vás k výhre nedovedie. Prečo je skvelé ho zmeniť?
Určite poznáte ľudí, ktorí sa stále sťažujú a všetko vidia čierno. Možno aj vy sami sa dopúšťate toho, že občas myslíte negatívne. A možno častejšie, ako by bolo dobre. Jednoduchá zmena prístupu vás môže priblížiť k úspechu a zlepšiť váš život v rôznych ohľadoch.

Športovci to poznajú veľmi dobre – správne nastavená kultúra pomáha k dosahovaniu lepších výsledkov. A k titulom pomáha, keď vás nepoložia obdobia trápenia. Nápomocné je vtedy namiesto pesimistického myslenia, pozitívne myslenie. Vaše šance nezhorší, môže ich len vylepšiť. Negativizmus, na druhú stranu, nijak nepomôže.

Či už je to v športe, alebo v zamestnaní, pozitívny prístup má viacero podložených prínosov. Na desať poukázal tréner Marc Lobriner pre FitnessRx:

Článok pokračuje pod reklamou


Zvýšenie produktivity – podľa štúdie Warwickej univerzity pozitívny prístup k životu viedol k 12% nárastu produktivity, kým negatívni ľudia si produktivitu zhoršili o 10 %.

Lepšie rozhodnutia – výskumníci z Pennsylvánskej univerzity zistili, že ľudia, ktorí mali tendenciu myslieť pozitívne, boli lepší v riešení problémov a robili lepšie rozhodnutie v porovnaní s tými, ktorí boli skôr neutrálni.

Väčšia kreativita – pozitívne emócie spôsobujú, že človek myslí slobodnejšie a širšie, vďaka čomu je aj tvorivejší.

Lepšie kooperačné schopnosti – štúdia z MIT zistila, že tímy komunikujú efektívnejšie, ak ich členovia proaktívne tvoria prepojenie s ostatnými členmi. Pozitívne interakcie viedli k väčšej úspešnosti tímových projektov.

Znížené menenie zamestnaní – pozitívne pracovné prostredie a kultúra vedú k tomu, že zamestnanci zostávaj vo svojich prácach dlhšie a znižuje sa ich fluktuácia.

Lepšie zdravie – zistilo sa, že pozitívne prostredie vedie k nižšiemu stresu, čo sa prejavuje aj lepším zdravím.

Zvýšená angažovanosť – zamestnanci sú následkom dobrého mentálneho a fyzického zdravia viac zaviazaní k svojej práci a zamestnávateľovi, čo zvyšuje aj ich angažovanosť a produktivitu.

Lepšie učebné schopnosti a flexibilita – pozitívny prístup plodí pozitívne emócie, ktoré zlepšujú schopnosť adaptívneho myslenia a zlepšujú flexibilitu v kognitívnych procesoch. To umožňuje učiť sa efektívnejšie a ľahšie sa prispôsobovať novým situáciám.

Vyššia úroveň uspokojenia – šťastie je kľúčovým indikátorom uspokojenia z práce. Šťastní zamestnanci typicky vykazujú väčšie uspokojenie so svojou prácou.

Vznik pozitívnej slučky – pozitívne emócie vedú k vyššej úrovni odolnosti, čo následne väčšie k zvýšeniu pozitívnych emócií. To má nespočetné množstvo priaznivých účinkov aj na vašom pracovisku.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist