Magazín Men’s Health poukázal na výsledky štúdie zverejnenej v žurnále Physical Activity and Health, ktoré tvrdia, že menší strach zo sociálnych interakcií, menšie psychologické obavy a nižšia hladina úzkosti spôsobovanej starnutím súvisia s pozitívnym prístupom k cvičeniu.
„Jedno z najdôležitejších zistení je, že vyššia pozitívnosť o fyzickej aktivite súvisí s nižšou úzkosťou zo starnutia,“ poznamenala výskumníčka Sarah Francisová.
„Možno je to preto, že fyzické, duševné a sociálne prínosy udržanie si aktivity prispievajú k celkovému blahu a k priaznivejšiemu vnímaniu procesu starnutia, čo nakoniec vedie k zníženiu úzkosti súvisiacej s tým, že starneme. “
Do štúdia bolo zapojených 1250 ľudí zo Spojených štátov amerických z rôznych prostredí spoločnosti vo veku nad 40 rokov. Zistilo sa tiež, že predovšetkým pravidelný silový tréning (posilňovanie) pomohol starším ľuďom k lepšej svalovej a kostnej hmote či zníženiu rizika demencie a straty kontroly nad motorickými funkciami, čo znižuje riziko zlých následkov pádov v starobe a potenciálne aj zníženie pravdepodobnosti ich výskytu.
Cvičenie v pokročilom veku neobohatí váš život len tým, že budete vyzerať lepšie, preto by ste sa mu mali snažiť venovať aj napriek obavám z možného zranenia či nedostatku možností na dopravenie sa do posilňovne. Cvičiť sa dá aj doma.
Čítať ďalší článok:
Hydratácia a cvičenie? Takto by ste mali piť počas tréningu Zdieľať na Facebooku