SlovakFitness.sk

Suplementy 23. 08. 2017

Kritická chyba, ktorej sa pri suplementoch treba vyhnúť

ikonka
Užívate niektorý z doplnkov výživy a čudujete sa, že nefunguje? Možno robíte chybu, o ktorej bude dnes reč. Dôležité je uvedomiť si, že nie len vzhľadom na svoje ciele, je potrebné vyberať tie správne suplementy. Ešte dôležitejšie je však venovať ich užívaniu pozornosť, ktorú si zaslúžia.

Chyba – doplnky neužívame konzistentne

Ak užívate suplementy správne, môžu viesť k skvelým výsledkom. Podstatné je užívať správne doplnky v správny čas. Ak však nechcete len vyhodiť vaše peniaze, musíte ich užívať pravidelne, konzistentne. Niektoré fungujú hneď, iné potrebujú určitý čas. Nevzdávajte sa teda ich užívaniu po veľmi krátkej dobe a uistite sa, že ani okolnosti nebránia tomu, aby ste ich užívali konzistentne.

Spomínali sme to v súvislosti s cvičením už veľakrát, ale je to tak dôležité a pritom mnohými prehliadané. Tvrdili sme už často, že kľúčom k úspechu je konzistentnosť v tréningu a výžive. Konzistentnosť však treba dodržiavať aj pri suplementácii, ak chceme, aby nám poskytla tie najlepšie výsledky.

Nefunguje totiž, ak doplnok užívate len istú dobu a potom prestanete. Nefunguje, ani keď ho užívate tri dni, na dva prestanete a opäť sa k nemu vrátite. Jeho výsledky maximalizujete len vtedy, keď ho užívate pravidelne, deň po dni a v čas, ktorý je preň najvhodnejší. V súčasnej dobe to nemôže byť problém.

Nemusíte si nosiť v hlave pripomienku, ktorú i tak pravdepodobne čas od času zabudnete. Máme technológie, ktorá nám môže všetko pripomenúť a máme produkty, ktoré umožnia, že budete maž doplnky so sebou všade, kam sa pohnete.

Suplementy musíte brať pravidelne, ale ak na ne nechcete zabudnúť a štandardné metódy pripomienkovanie a zapisovania v analógovom formáte (perom na papier) nie sú po vašej chuti, čo takto vyskúšať budík? Nemusíte mať ani len hodiny. Funkcia budíka bola jednou z prvých, ktoré mobily obsahovali. A mobil má v tejto dobe každý.

Ste v kancelárskej práci a pracujete za počítačom? Ďalšia možnosť. Existuje mnoho programov, ktoré vám vedia pripomenúť, že je čas niečo urobiť, teda trebárs aj užiť doplnok výživy. Skutočne si nemusíte robiť hlavu s tým, aby ste si to pamätali, stačí si to len naplánovať.

Plánovanie súvisí aj s vašim pohybom po svete. Výhovorky, že nemáte po ruky suplement, a preto v konzistentnosti zlyhávate, sú neopodstatnené. Ak máte suplement v kapsulovej forme, jednoducho si ho zoberte zo sebou a už vám stačí len fľaša vody. Ak chcete piť proteín, existujú šejkre, v ktorých ho môžete skladovať až do momentu, kedy ho vo vode rozmiešate.

Článok bol pôvodne publikovaný: 18.12.2013.

Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
co-je-to-protein-zaklady-pre-zaciatocnikovČo je to proteín? Základy pre začiatočníkovvsetko-o-davkovani-kreatinuVšetko o dávkovaní kreatínu ukoncite-den-spravne-pomoze-k-tomu-aj-kazeinUkončite deň správne. Pomôže k tomu aj kazeínco-musite-vediet-o-latke-s-nazvom-teakrin-je-ako-lepsi-kofeinČo musíte vedieť o látke s názvom teakrín? Je ako lepší kofeín styri-bezne-spalovace-tukov-ktore-nemaju-stimulacny-ucinokŠtyri bežné spaľovače tukov, ktoré nemajú stimulačný účinok
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Magazín úspechu
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist