Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Probiotiká a ich vplyv na športovcov

14. 07. 2021
ikonka
Patríte medzi tých ľudí, ktorí sú neustále chorí? Bez ohľadu na to, či ide o neustále problémy s nádchou alebo žalúdkom, existuje cesta von. Dokonca aj regeneráciu po tréningu vám zlepšia probiotiká.

Probiotiká sú zdravé baktérie, ktoré obývajú vaše črevá. Môžete ich nájsť v množstve jedál, ako v jogurtoch, kefíroch, v tmavej čokoláde, sójovom mlieku, olivách a podobne. Veľmi užitočnou pomôckou sú aj vo forme doplnku výživy.

S probiotickým suplementom budete mať istotu, že zdravé baktérie získavate v dostatočnom množstve. A to je dôležité, pretože majú väčší vplyv na zdravie, ako si možno myslíte. Ich vplyv ocenia aj športovci.

Probiotiká zlepšujú imunitný systém, a tak napomáhajú neprerušovať športovú prípravu nežiaducimi chorobami. Takisto zaisťujú lepšie využívanie energie a zužitkovanie prijímaných živín a antioxidantov, čo sa zíde aj pri regenerácii po tréningoch, ktorú zrýchľujú a vo všeobecnosti zefektívňujú. Lepšie sa strávia aj bielkoviny a zdravé tuky.

Článok pokračuje pod reklamou


Probiotiká znižujú pravdepodobnosť nádchy, zápalov, nadúvania a dokonca precitlivosti na niektoré jedlá, čo športovcom pomôže so splnením svojich výživových potrieb. Keďže športovci zaťažujú telo, tak sa im hodí aj správne fungovanie imunitného systému, ku ktorému tieto baktérie prispievajú. Plusom je aj to, že bojujú proti únave.

Suplementy, ktoré vám poskytnú dávku probitoík, nebudú mať na samotnú výkonnosť pri športe priamy vplyv, ale prostredníctvom svojich pozitívnym vplyvov na zdravie človeka, sa odzrkadlia aj do lepších výkonoch na športovisku a zníženia pravdepodobnosti pretrénovania.

26.03.2014.
Letný režim končí 31. augusta. Potom prídu na rad opäť úplne nové, premiérové články.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist