Suplementy

Probiotiká a ich vplyv na športovcov

14. júla 2021
Probiotiká a ich vplyv na športovcov
Patríte medzi tých ľudí, ktorí sú neustále chorí? Bez ohľadu na to, či ide o neustále problémy s nádchou alebo žalúdkom, existuje cesta von. Dokonca aj regeneráciu po tréningu vám zlepšia probiotiká.

Probiotiká sú zdravé baktérie, ktoré obývajú vaše črevá. Môžete ich nájsť v množstve jedál, ako v jogurtoch, kefíroch, v tmavej čokoláde, sójovom mlieku, olivách a podobne. Veľmi užitočnou pomôckou sú aj vo forme doplnku výživy.

S probiotickým suplementom budete mať istotu, že zdravé baktérie získavate v dostatočnom množstve. A to je dôležité, pretože majú väčší vplyv na zdravie, ako si možno myslíte. Ich vplyv ocenia aj športovci.

Probiotiká zlepšujú imunitný systém, a tak napomáhajú neprerušovať športovú prípravu nežiaducimi chorobami. Takisto zaisťujú lepšie využívanie energie a zužitkovanie prijímaných živín a antioxidantov, čo sa zíde aj pri regenerácii po tréningoch, ktorú zrýchľujú a vo všeobecnosti zefektívňujú. Lepšie sa strávia aj bielkoviny a zdravé tuky.

Probiotiká znižujú pravdepodobnosť nádchy, zápalov, nadúvania a dokonca precitlivosti na niektoré jedlá, čo športovcom pomôže so splnením svojich výživových potrieb. Keďže športovci zaťažujú telo, tak sa im hodí aj správne fungovanie imunitného systému, ku ktorému tieto baktérie prispievajú. Plusom je aj to, že bojujú proti únave.

Suplementy, ktoré vám poskytnú dávku probitoík, nebudú mať na samotnú výkonnosť pri športe priamy vplyv, ale prostredníctvom svojich pozitívnym vplyvov na zdravie človeka, sa odzrkadlia aj do lepších výkonoch na športovisku a zníženia pravdepodobnosti pretrénovania.

Letný režim, pôvodne z 26.03.2014.