SlovakFitness.sk

Suplementy 16. 04. 2014

Recenzia: MyoMax Profesional od Scitec Nutrition

ikonka
Medzi základné doplnky výživy patria aj gainery. Sú to zmesi, ktoré v sebe zahŕňajú bielkoviny a predovšetkým sacharidy. V dnešnej recenzii sa zameriame na produkt, ktorý je mixom sacharidov, bielkovín a ďalších látok, s ktorými sľubuje anabolickú zmes „desať v jednom“ pre zväčšenie svalstva a zvýšenie výkonnosti.

Reč je o suplemente MyoMax Professional, ktorý nám v príchuti trojitej čokolády poskytol e-shop Bestform. Pri recenzii tohto produktu „všetko v jednom“ sme si všímali hlavne jeho zloženie, rozpustnosť a chuť. Pri hodnotení samozrejme zohrala úlohu aj cena.

Zloženie

Okrem bielkovín zo srvátky a cukrov obsahuje produkt aj esenciálne aminokyseliny BCAA a podstatnú časť tvorí kreatínová zmes. Takisto v ňom nájdeme glutamínový matrix, beta alanín, taurín a formy arginínu. Zastúpené sú aj tuky, sodík, draslík, vápnik a vitamíny A, B5, B12, C, D, E, riboflavín, niacnamid, kyselina listová, pyridoxín, tiamín a biotín. Podstatné je aj to, že neobsahuje aspartám.

Jedna 132-gramová dávka obsahuje 437 kalórií, 40 gramov bielkovín, 58 gramov sacharidov, 12 gramov glutamínu a 7,5 gramov kreatínu. Zloženie poskytuje potrebné živiny po tréningu a hodí sa hlavne od objemovej prípravy. Doplňujúce zmesi by mali viesť aj k posilneniu sily a výkonu. Plusom je, že obsahuje aj formu postupne sa vstrebávajúcich sacharidov, tzv. Palatinose.

Rozpustnosť a chuť

MyoMax Professional sa zamiešava v 500 až 700 ml vody alebo mlieka najlepšie v období po tréningu. Pri nižšom objeme vody sa produkt v klasickom šejkri zamiešava dobre, 700 ml sme ani neskúšali. Rozpustnosť bola veľmi dobrá vo vode aj v mlieku.

Pokiaľ ide o chuť, mali sme k dispozícii trojitú čokoládu, ktorá hneď zaujme výraznou arómou a kúskami čokolády. Pri pití nám chutila a hoci sme už mali aj chutnejšie čokolády, určite sa radí medzi tie lepšie. Iné chute sme nemali k dispozícii, ale jahoda má dobré ohlasy, škoricová vanilka o čosi horšie.

Balenie a cena

Výrobca priniesol na trh dve veľkosti balení. Menšia má 1320 gramov, čo vám postačí na 10 dávok. Väčšia váži 4540 gramov a využijete ju pri 34 dávkach. Jedna dávka predstavuje dva a trištvrte odmerky. Príchute sú tri – trojitá čokoláda, jahoda a škoricová vanilka. Pri väčšom balení sú dostupné prvé dve z nich.

Tak ako to býva, cenovo je výhodnejšie väčšia balenie. To nájdete v cenovej relácii od 72 až po 83 eur. Cena menšieho sa pohybuje v okolí 35 eur. Vzhľadom na zloženie a typ výrobku ide o pomerne dobrú cenu, ale mohla byť aj o kúsok nižšia.

Hodnotenia a verdikt

Zloženie: *****
Chuť: *****
Rozpustnosť: *****
Pomer cena/kvalita: *****
Celkové hodnotenie: *****

Odporučili by sme vám doplnok kúpiť?
Ak hľadáte kvalitný gainer, v ktorom sú zahrnuté aj zmesi kreatínu, aminokyselín a glutamínu, určite vám MyoMax Professional hlavne do objemovky odporučíme. Zakúpiť ho môžete v e-shope Bestform, ktorý ho ponúka aj vo výhodnej cene.

Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
co-je-to-protein-zaklady-pre-zaciatocnikovČo je to proteín? Základy pre začiatočníkovvsetko-o-davkovani-kreatinuVšetko o dávkovaní kreatínu ukoncite-den-spravne-pomoze-k-tomu-aj-kazeinUkončite deň správne. Pomôže k tomu aj kazeínco-musite-vediet-o-latke-s-nazvom-teakrin-je-ako-lepsi-kofeinČo musíte vedieť o látke s názvom teakrín? Je ako lepší kofeín styri-bezne-spalovace-tukov-ktore-nemaju-stimulacny-ucinokŠtyri bežné spaľovače tukov, ktoré nemajú stimulačný účinok
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist