Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

8 dôvodov, prečo sa prejedáte

30. 07. 2021
ikonka
Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo dokážete zjesť dve porcie jedla a stále nie je váš apetít uspokojený? Ak sa chcete dozvedieť, aké sú najväčšie dôvody toho, prečo máte tendenciu prejedať sa, čítajte ďalej.

Aké sú teda dôvody toho, že sa prejedáte?

1.Vynechávate raňajky

Vynechávanie raňajok spôsobí, že sa počas dňa budete cítiť unavene a to bude viesť k nadváhe. To isté spôsobí, ak budete mať nezdravé raňajky. Prvé jedlo dňa by malo byť to najlepšie, najbohatšie a najzdravšie, aby ste naštartovali svoj deň správne. Tí, ktorí príjmu viac kalórií počas raňajok, majú tendenciu prijať ich neskôr menej počas dňa.

2. Nepijete dostatok vody

Pitie vody je dobré pre zdravie, no voda vás dokáže aj naplniť a obmedziť tendenciu k prejedaniu. Dehydratácia je zodpovedná za spomalenie metabolizmu a obmedzuje vyplavovanie toxínov. Aj preto by ste mali byť dostatok vody.

Článok pokračuje pod reklamou


3. Pijete príliš ochutených nápojov

Ochutené minerálky, ľadové čaje a sladené nápoje obsahujú cukry, ktoré podporujú budovanie tukov. Okrem toho oklamú váš mozog, ktorý vysiela signály, že potrebujete prijať potravu. Zbytočne sa tak cítite hladní a to zjete toho viac, ako bolo potrebné.

4. Nemáte v strave rovnováhu

Zdravá strava, ktorá má v sebe určitý balans, je základom prevencie proti prejedaniu a priberaniu. Ak ju nebudete mať v rovnováhe, budete ťažšie kontrolovať svoj apetít a vaše telo nebude fungovať optimálne.

5. Nekontrolujete si porcie

Jednou zo základných chýba pri prejedaní sa je to, že si na tanier naložíte toho podstatne viac, ako by ste mali. Kráľovské porcie nie sú v našich končinách ničím výnimočné a dokonca sa dojedajú už vtedy, keď sa cítime plní. Preto treba dáva menšie porcie, jesť pomalšie a prestať s konzumáciou, keď sa cítime plní.

6. Jete spracované jedlá

Spracované jedlá, väčšina tých dostupných v plechovkách, obsahujú chemikáliu, ktorá spôsobuje zvýšený apetít. Dokázali to vedci na Harvardovej univerzite. Konkrétnou látkou sú bisfenol-A, alebo tiež známy ako BPA.

7.Jete jedlá s veľkým obsahom tukov a cukrov

Jedlá, ktoré sú tučné a obsahujú veľa sacharidov, majú vo všeobecnosti vyšší glykemický index. Jedlá s vysokým glykemickým indexom spôsobujú výrazné pohyby úrovne cukru v krvi, čo ďalej vytvára hlad a vedie k prejedaniu.

8. Ste unavení alebo sa nudíte

Keď ste unavení, nevyspatí alebo sa nudíte, túžite po zdrojoch okamžitej energie, čo normálne vedie k tomu, že sú pre vás lákavé jedla s obsahom cukrov a jednoduchých sacharidov. Jedenie nezdravých jedál je často spôsobom, ako zahnať nudu.

22.04.2014.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist