Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Výživa 03. 06. 2014

5 jedál, ktoré pália kalórie

ikonka
Trápi vás nižšie sebavedomie alebo zdravotné problémy, ktoré vyplývajú z toho, že máte nadváhu alebo obezitu? Zmena stravovacích návykov je základom a teraz môžete do stravy pridať aj päť prvkov, ktoré vám pomôžu spáliť kalórie navyše.

ŠKORICA
Škoricu môžete používať pri sladení a pomôžete si tým aj v snahe schudnúť. Pomáha totiž znižovať hladinu cukru v tele. Už dávku 3 gramov škorice denne pomôže s chudnutím. Ale pamätajte, že ju nemôžete prijímať vo väčšom množstve, lebo tým ohrozíte svoje zdravie.

ČIERNE KORENIE
Čierne korenie obsahuje peperín, ktorý dokáže povzbudiť váš pokojový metabolizmus a tým pádom uľahčiť odbúravanie tukov. Okrem toho obsahuje antioxidanty, ktoré okrem iného riešia aj problémy so žalúdkom a trávením.

ČERVENÉ ČILI PAPRIČKY
Čili papričky sú známe svojim termogenickým účinkom, a preto pomáhajú chudnúť. Ak vás trápi nadváha, nezabudnite ich pridávať do svojich jedál. Okrem toho, že im dodajú na chuti a pomôžu spáliť tuky, obsahujú aj iné zdraviu prospešné účinky. podporujú aj imunitný systém a posilňuje srdcovocievny systém.

VAJEČNÉ BIELKA
V prípadoch obezity doktori odporúčajú svojim pacientom jedávať vaječné bielka, pretože táto časť vajec obsahuje výrazne menej cholesterolu. Ľudia, ktorí jedli minimálne dve vaječné bielka každé ráno, schudli omnoho ľahšie ako tí, ktorí ich nejedávali.

ZELENÝ ČAJ
Zoznam zakončíme nie jedlom, ale nápojom. Zelený čaj tu však nesmie chýbať, pretože obsahuje katechín, ktorý pomáha spaľovať nadbytočný tuk vo vašom tele. Podľa mnohých výskumov obsahuje aj polyfenol, ktorý jeho účinky na chudnite ešte zvýrazňuje. Okrem toho obsahuje mnoho antioxidantov, ktoré vás chránia pred chorobami, teda prekážkami v cvičení.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist