InstagramFacebookYoutube
Výživa

5 jedál, ktoré pália kalórie

12. júla 2022
5 jedál, ktoré pália kalórie
Trápi vás nižšie sebavedomie alebo zdravotné problémy, ktoré vyplývajú z toho, že máte nadváhu alebo obezitu? Zmena stravovacích návykov je základom a teraz môžete do stravy pridať aj päť prvkov, ktoré vám pomôžu spáliť kalórie navyše.

ŠKORICA
Škoricu môžete používať pri sladení a pomôžete si tým aj v snahe schudnúť. Pomáha totiž znižovať hladinu cukru v tele. Už dávku 3 gramov škorice denne pomôže s chudnutím. Ale pamätajte, že ju nemôžete prijímať vo väčšom množstve, lebo tým ohrozíte svoje zdravie.

ČIERNE KORENIE
Čierne korenie obsahuje peperín, ktorý dokáže povzbudiť váš pokojový metabolizmus a tým pádom uľahčiť odbúravanie tukov. Okrem toho obsahuje antioxidanty, ktoré okrem iného riešia aj problémy so žalúdkom a trávením.

Článok pokračuje pod reklamou


ČERVENÉ ČILI PAPRIČKY
Čili papričky sú známe svojim termogenickým účinkom, a preto pomáhajú chudnúť. Ak vás trápi nadváha, nezabudnite ich pridávať do svojich jedál. Okrem toho, že im dodajú na chuti a pomôžu spáliť tuky, obsahujú aj iné zdraviu prospešné účinky. podporujú aj imunitný systém a posilňuje srdcovocievny systém.

VAJEČNÉ BIELKA
V prípadoch obezity doktori odporúčajú svojim pacientom jedávať vaječné bielka, pretože táto časť vajec obsahuje výrazne menej cholesterolu. Ľudia, ktorí jedli minimálne dve vaječné bielka každé ráno, schudli omnoho ľahšie ako tí, ktorí ich nejedávali.

ZELENÝ ČAJ
Zoznam zakončíme nie jedlom, ale nápojom. Zelený čaj tu však nesmie chýbať, pretože obsahuje katechín, ktorý pomáha spaľovať nadbytočný tuk vo vašom tele. Podľa mnohých výskumov obsahuje aj polyfenol, ktorý jeho účinky na chudnite ešte zvýrazňuje. Okrem toho obsahuje mnoho antioxidantov, ktoré vás chránia pred chorobami, teda prekážkami v cvičení.

Letný režim, pôvodne z 03.06.2014.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist