Kulturistika

Weiterová na Olympii posledná, spoznali sme prvé víťazky

20. septembra 2014

Piatok sa na Olympia Weekende niesol aj v znamení troch finálových disciplín, v ktorých sme boli svedkami sĺz radosti i strasti. V akcii sme mohli vidieť aj dve Slovenky, pričom vyvrcholila aj kategória bikini, v ktorej nás reprezentovala Nikola Weiterová.

Ako dopadli finále kategórii fitness, bikini a kulturistiky žien?

Bikini Olympia 2014

V početnej skupine pretekárok sa v najlepšej forme opäť predstavila Ashley Kaltwasserová, ktorá ako prvá pretekárka v histórii dokázala obhájiť titul. O prekvapenie sa postarala druhá Janet Layug. Naša Nikola Weiterová sa o žiadne prekvapenie nepostarala a v celkovom poradí skončila pred bránami finále, na delenom 16. mieste.

IMG

Výsledky Bikini Olympia 2014:
1. Ashley Kaltwasser, 2. Janet Layug, 3. Stacey Alexander, 4. Yeshaira Robles, 5. Amanda Latona, 6. India Paulino, 7. Sarah LeBlanc, 8. Tawna Eubanks, 9. Noemi Olah, 10. Stephanie Mahoe, 11. Candice Conroy, 12. Narmin Assria, 13. Vladimíra Krásová, 14. Lacey DeLuca, 15. Christie Marquez, 16. Noy Alexander, 16. Jessica Arevalo, 16. Taylor Bentson, 16. Kelsie Clark, 16. Christina Strom Fjaere, 16. Sandi Forsythe, 16. Jenee Leger, 16. Dayna Maleton, 16. Angela Marquez, 16. Crystal Matthews, 16. Brittany Taylor, 16. Nikola Weiterová.

Ms. Olympia 2014

Súťaž naplnila očakávania a o prvenstvo sa pobili deväťnásobná víťazka Iris Kyleová a jej minuloročná najväčšia konkurentka Alina Popová. Nakoniec sa však z desiateho titulu tešila Kyleová, ktorá je v tejto kategórii živou legendou a rekordérkou. Viac titulov už táto americká kulturistka nezíska, keďže po prevzatí šeku na 22 tisíc dolárov oznámila koniec kariéry.

Výsledky finále Ms. Olympia 2014:
1. Iris Kyle, 2. Alina Popa, 3. Debi Laszewski, 4. Alana Shipp, 5. Yaxeni Oriquen-Garcia, 6. Anne Luise Freitas.

Fitness Olympia 2014

Do súťaže nenastúpila osemnásobná šampiónka a obhajkyňa Adela Garcia, a tak sa šance zvýšili iným súťažiacim. Medzi favoritky sa radili hlavne Oxana Grišinová a Tanji Johnsonová. Nakoniec sa z titulu tešila Ruska a pred Johnsonovú sa na druhé miesto prebojovala Regiana Da Silva.

Výsledky finále Fitness Olympia 2014:
1. Oxana Grišinová, 2. Regiane Da Silva, 3. Tanji Johnson, 4. Bethany Cisternino, 5. Myriam Capes, 6. Fiona Harris, 7. Trish Warren.