Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Kulturistika 19. 09. 2014

Heath a Greene sa „pobili“ na najintenzívnejšej tlačovke Olympie

ikonka
Vo štvrtok sa v Las Vegas uskutočnila očakávaná tlačová konferencia profesionálnych kulturistov a na takú intenzitu si ani nespomíname. Medzi Philom Heathom a Kaiom Greeneom, dvoj najväčších favoritoch, to občas vyzeralo, ako keby proti sebe stali nie dvaja kulturisti, ale boxeri.

Intenzita sa dala krájať a na slovný boj dvoch favoritov zareagoval nenápadný Dexter Jackson, ktorý sľubuje, že bude objemnejší a lepšie pripravený, ako pri jeho jedinom triumfe na Mr. Olympia. Za víťaza sa však označovať nechcel, hoci podotkol, že s výnimkou mladíkov, už porazil každého prítomného. A mladíkov porazí teraz...

Samozrejme, sebavedomý Heath má ambície jednoznačné – získať svoj štvrtý titul. V podstate sa už označoval za tohtoročného šampióna. To nahnevalo Greenea, ktorý chcel, aby obhajca ukázal trochu rešpektu k svojim konkurentom. Slovná bitka bola na svete. Organizátorov to iste potešilo, keďže sa ročník nesie opäť súbojom týchto dvoch borcov.

Greene následne označil Healtha za minulosť a v podstate seba za budúcnosť. Heath potom tvrdil, že kým ostatní borci si účasť bojovať o titul zaslúžili, newyorský rodák nezískal na súťažiach bod už štyri a pol roka. „Som zvedavý, čo budeš hovoriť v nedeľu ráno,“ odvetil mu Greene. „Takto rozprávaš, keď si zúfalý,“ kontroval Heath a následne sa obaja borci prekrikovali svojimi vyjadreniami. „Keď skončíme, choď do svojej hotelovej izby a radšej sa pomodli,“ odkázal Greene.

K slovu sa dostali aj ďalší. Dennis Wolf prezradil, že na minulý rok nemyslí a každému odkázal, nech počká a uvidí, v akej forme na pódiu príde „veľký zlý vlk“. Shawn Rhoden sa do veľkých slov nepúšťal a vyjadril potešenie z účasti na 50. ročníku Mr. Olympia. Urobil to však trochu svojrázne: „Je mi potešením, že môžem byť súčasťou show Kaia a Phila.“

Je pár borcov, ktorí by medzi týchto dvoch adeptov na titul chceli vstúpiť. Okrem Dennisa Wolfa je to aj Mamdouh Elssbiay. „Big Ramy“ cez prekladateľa povedal, že sa prišiel do Las Vegas nie len zúčastniť, ale aj vyhrať. Porovnávať sa s nikým ale nechcel.

Keď sa k slovu dostali aj zvyšní účastníci „open“ kategórie, pozornosť sa opäť vrátila k Heathovi, ktorý pripomenul, že naposledy nevyhral na Arnold Classic v roku 2010 a vtedy si povedal, že urobí všetko preto, aby také pocity už nezažíval. Potom sa vrátil k obvineniu, že mu chýba rešpekt:

„Niečo si ujasníme. Rešpektujem každého jedného pretekára, ktorý je tu. Každý si zaslúžil postaviť sa na toto pódium. Rešpektujem aj fanúšikov, ktorí v ťažkých chvíľach dodávajú motiváciu. Ja sa tvrdo pripravujem, celý rok robím obety a prídem sem a poviem, že prehrám? To je jednoducho hlúpe. Nedáva to zmysel. Keď príde niekto, s kým sa nepočíta, a tvrdí, že niekomu nakope zadok, tak ľudia tlieskajú. Ale ak príde šampión a povie to isté, tak ho kritizujú. Hovorím vám, ja v seba verím, verím v moju rodinu, sponzorov i fanúšikov. Už som to dokázal a nie sú to len reči. Keď máte doma tri Sandowove trofeje, tak je to fakt.“

Do toho opäť vstúpil Greene, ktorý rozosmial publikum rôznymi porekadlami. Heath pokračoval, venoval túto Olympiu svojmu zosnulému otcovi, ktorému titul sľúbil, a preto si poň aj prišiel. To nahnevalo Greenea a ďalšia slovná výmena bola na svete. Heath povedal, že Kai celú kariéru len hľadá výhovorky a že nevie, prečo ho prerušuje, keď rozpráva o svojom otcovi. Greene začal opäť o rešpekte a vracal sa aj k tomu, ako Heath podpísal fanúšikovi plagát s titulom „Víťaz Mr. Olympia 2014“.

„Bol si šampiónom v roku 2013. To bol rok 2013, teraz je rok 2014. Rok 2013 je minulosť,“ povedal Greene, ktorého moderátor vyzval na to, aby vymenoval tri fakty, prečo porazí Heatha. Heath na to reagoval, že to nedokáže. Greene menoval: „Fakt číslo jedna – vážim o 18 kilogramov viac ako ty. Druhý fakt – 51. Tretí fakt – všetko rozhodnú pózy zozadu.“ Heath rozvášnil publikum svojimi faktami, prečo ho Kai nedokáže poraziť: „2011, 2012, 2013.“

Vo štvrtok bol súbojom slov, ale rozhodujúce sú až činy. Tie po prvýkrát uvidíme už v piatok, kedy sa uskutoční semifinálové kolo. O víťazovi sa rozhodne v sobotu, ale do boja o prvenstvo by chceli vstúpiť aj iní borci ako Kai či Phil. Máme sa na čo tešiť.

Podporte nás prosím hlasovaním za članok. Ďakujeme!

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist