Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Výživa 27. 01. 2015

Je v poriadku jesť večer po ôsmej?

ikonka
Dojedli ste pred dvoma hodinami svoju večeru. Dúfate, že čoskoro skočíte do postele, ale váš mozog a žalúdok vám hovoria, aby ste najskôr skočili pozrieť do chladničky. Snažíte sa schudnúť, a tak odolávate. Je však lepšie niečo ešte zjesť alebo ísť spať bez toho, aby ste vypočuli svoje chute?

Výživoví odborníci Stephanie Clarková a Willow Jarosh pre portál magazínu Shape povedali, že odpoveď na túto otázku nie je čierna ani biela, pretože záleží na vašich osobných zvykoch a zdravotných cieľoch.

Ak je vašim cieľom chudnutie a pýtate sa, či by ste nemali ísť späť s tým, že v noci budete hladní, tak odpoveďou bude popretie populárneho mýtu. Jedenie neskoro večer nespôsobí, že priberiete. Pokiaľ neprekročíte vaše energetické potreby počas celého dňa, tak sa to na váha neodzrkadlí. Takže sa nevyhnutne nemusíte obávať toho, že keď si večer niečo ešte dáte, tak automaticky priberiete.

Na druhú stranu, treba si uvedomiť, že to ani neznamená, že si sadnete v pyžame pred televízor a zošrotujete balenie chipsov alebo sušeniek. Tak veľa toho zjesť nechcete, pretože si môžete negatívne ovplyvniť spánok. Trávenie totiž blokuje zaspávanie a prejedením si môžete spôsobiť aj nepohodlie, vrátane bolesti. Navyše, ráno sa môžete cítiť dosť sýti na to, aby ste preskočili najdôležitejšie jedlo dňa a tým poškodili rytmus vášho metabolizmu.

Zase, nemôžete ísť spať ani vyhladovaní. Aj to vám totiž môže skomplikovať zaspávanie. Preto je dôležité nájsť rovnováhu. Ak ste hladní aj hodinu alebo dve po večeri, zjedzte ešte niečo veľmi malé, čo v ideálnom prípade obsahuje veľa bielkovín a vlákniny, ako aj trochu zdravých tukov. Riešením môžu byť rôzne druhy zeleniny. A ak chcete schudnúť, majte tiež pod kontrolou celkový príjem kalórií behom dňa. ?


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist