InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Budúci týždeň odštartuje sezóna profesionálnej kulturistiky

25. februára 2015
Budúci týždeň odštartuje sezóna profesionálnej kulturistiky
Tradične sa začne v Columbuse. Už budúci týždeň odštartuje sezóna profesionálnej kulturistiky v rámci federácie IFBB, ktorú zaháji prestížna súťaž Arnold Classic. Tá sa dokonca uskutoční dvakrát v priebehu dvoch víkendov.

Tak ako býva zvykom, kulturistická elita sa stretne najskôr v americkom Columbuse zo štátu Ohiu, kde sa uskutoční už 27. ročník Arnold Classic. Druhé najprestížnejšie zápolenie v kalendári sa uskutoční medzi 5. a 8. marcom. Súťažiť sa bude v siedmich hlavných kategóriách s výnimkou kulturistiky žien.

O týždeň neskôr sa uskutoční ďalšia súťaž pod hlavičkou Arnold Classic. Premiéru bude mať tzv. Arnold Classic Australia, ktoré je nástupcom Australian Pro Grand Prix. Súťažiť budú kulturisti a ženy v kategóriách figure a bikini.

Článok pokračuje pod reklamou


Kulturisti sa následne stretnú až 11. apríla, kedy sa v nemeckom Kolíne uskutoční FIBO Power Germany. O týždeň neskôr sa bude súťažiť v kanadskom Edmontone a 25. apríla sa uskutoční aj slovenské Mozolani Pro, na ktorom sa predvedú profesionáli z kategórie do 212 libier.

Máj bude v kategórii „open“ v znamení amerických súťaží. Tí najväčší kulturisti sa ukážu v Orlande, New Yorku, Culver City a Rio de Janeiro, kde sa uskutoční Arnold Classic Brasil. Jún a júl prinesú Toronto Pro, Europa Dallas, Wings of Strenght Chicago a debutujúce Vancouver Pro.

Pomaly sa budeme blížiť k vrcholu sezóny, no ešte pred ním sa uskutočnia PBW Tampa Bay, Golden State Grand Prix, Houston Pro a Europa Atlantic City. Jedno „hriešne mesto“ vystrieda druhé. Od 17. septembra sa v Las Vegas uskutoční Mr. Olympia.

Po nej prídu ešte menej podstatné súťaže, ktorým sa pozornosť venuje vždy pomenej – Arnold Classic Europe, EVS Prague Pro, Nordic Pro či Europa Phoenix Pro.

Pri pohľade na dané súťaže vidno, že sa profesionálna liga rozrástla o nové podujatia. Federácia IFBB má naplánované aj ďalšie podujatia, ale kulturisti toho najvyššieho rangu sa na nich nepredstavia. Najväčšie prémie pochopiteľne patria Olympii a originálnemu Arnold Classic.

Kulturistické súťaže IFBB v roku 2015
Termín Súťaž Miesto
5.-7.3. Arnold Classic Columbus, Ohio, USA
13.-15.3. Arnold Classic Australia Melbourne, Austrália
11.4. FIBO Power Germany Kolín, Nemecko
18.4. Edmonton Pro Edmonton, Kanada
1.-2.5. Europa Orlando Orlando, Florida, USA
10.5. New York Pro Teaneck, New Jersey, USA
23.5. California Pro Culver City, Kalifornia, USA
29.-31.5. Arnold Classic Brasil Rio de Janeiro, Brazília
6.-7.6. Toronto Pro Toronto, Kanada
19.-20.6. Europa Dallas Dallas, Texas, USA
2.-4.7. Wings of Strength Chicago Chicago, Illinois, USA
25.7. Vancouver Pro Vancouver, Kanada
6.-8.8. PBW Tampa Pro Tampa, Florida, USA
15.8. Golden State Grand Prix Sacramento, Kalifornia, USA
20.-22.8. Houston Pro Houston, Texas, USA
29.-30.8. Europa Atlantic City Atlantic City, New Jersey, USA
17.-20.9. MR. OLYMPIA Las Vegas, Nevada, USA
25.-26.9. Arnold Classic Europe Madrid, Španielsko
3.10. EVLS Prague Pro Praha, Česká republika
10.10. Nordic Pro Lahti, Fínsko
10.-11.10. Europa Phoenix Pro Phoenix, Arizona, USAZdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist