SlovakFitness.sk

Zaujímavosti 06. 08. 2017

Chôdza má rovnaký vplyv na zdravie srdca ako beh

ikonka
Svižná chôdza dokáže zredukovať riziko vzniku cukrovky, vysokého krvného tlaku a vysokého cholesterolu u človeka v rovnakej miere, ako dokáže pravidelné behanie.

Toto zistenie pochádza z novej štúdie, ktorá zahrnula 33 060 bežcov a 15 045 chodcov z dvoch rozdielnych výskumov. Počas šesťročného obdobia zistili, že pravidelná chôdza a beh prinášajú rovnaké výsledky v pravdepodobnosti vzniku vyššie spomínaných ochorení.

Vedci sa domnievajú, že veľmi podobné výsledky sú dosiahnuté preto, že chôdza aj beh vykonané v rôznych intenzitách zapájajú do aktivity rovnaké svalové skupiny. Rozhodujúci pri meraniach však nebol čas, ale dĺžka prejdenej, resp. zabehnutej trate.

„Čím viac bežci bežali a chodci chodili, tým získali lepšie zdravotné výhody. Ak množstvo vydanej energie bolo rovnaké medzi týmito dvoma skupinami, potom boli aj zdravotné výhody porovnateľné,“ skonštatoval doktor Paul. T. Williams.

Výsledky ukázali, že vysoký cholesterol bol znížený o 4,3 % pri behu a o 7,2 % pri chôdzi. Riziko cukrovky sa znížilo o 12,1 %, resp. 12,3 % a koronárnej srdcovej choroby o 4,5 %, resp. 9,3 %.

Experti však dodávajú, že za rovnaký čas dokážu ľudia venujúci sa behu zabehnúť dvakrát toľko, ako prejdú chodci. Výsledky štúdia však indikujú, že pre zdravie lepšie urobíte, ak sa budete aspoň pravidelne prechádzať. Tak keď bude pekne, zavolajte vašu polovičku na prechádzku...

Článok bol pôvodne vydaný: 6.4.2013.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
15-tipov-ktore-vam-pomozu-udrzat-mod-palenia-tukov15 tipov, ktoré vám pomôžu udržať mód pálenia tukovgen-sposobujuci-chut-na-sladke-bojuje-proti-tukomGén spôsobujúci chuť na sladké bojuje proti tukomcitte-sa-a-vyzerajte-lepsie-riesenia-troch-problemov-suvisiacich-so-starnutimCíťte sa a vyzerajte lepšie: Riešenia troch problémov súvisiacich so starnutímtop-3-hodinky-suunto-ktore-vas-nezruinujuTOP 3 hodinky Suunto, ktoré vás nezruinujúako-dlho-trva-kym-u-vas-nastupi-pretrenovanieAko dlho trvá, kým u vás nastúpi pretrénovanie?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Magazín úspechu
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist