Pre ženy

Žena, ktorá má 109 rokov a chuť do života, odhalila svoje tajomstvo

14. marca 2015
Žena, ktorá má 109 rokov a chuť do života, odhalila svoje tajomstvo
Keď sa niekto dožije 80 rokov, je to považované za úspech. Ak niekto 90, je to už trochu výnimočné. Cez 100 rokov sa dožije len málokto. Jedna žena zo Škótska však už atakuje hranicu 110 rokov a stále má chuť do života. Aké je jej tajomstvo?

Láska, sex a objatia vám môžu priniesť do života radosť, ale 109-ročná Jessie Gallanová porušuje všetky spoločenské pravidlá. Najstaršia žena Škótska si myslí, že práve preto sa dožila tak veľa rokov. A teraz svoje tipy a triky prezradila aj verejnosti prostredníctvom televízie STV News.

Dlhý a zdravý život sa dosiahne zdravým životným štýlom. Také je všeobecné povedomie. A s tým pani Gallanová súhlasí. Počas svojho života sa venovala cvičeniu a každé ráno jedávala ovsenú kašu. Za to najdôležitejšie však považuje niečo iné – fakt, že sa nikdy nevydala.

Gallanová sa celý dlhý život vyhýbala mužom a považuje to za tajnú zbraň dlhovekosti. Tvrdá totiž na tom, že muži prinášajú viac problémov, ako je ich skutočná cena. Celý život bola samostatná, na nikoho sa nespoliehala, nemala starosti s manželom a deťmi. Naposledy pracovala ako čašníčka a dni sa snažila využívať naplno. Vo voľnom čase sa venovala pleteniu.

V súčasnosti žije v domove dôchodcov a stále sa venuje cvičeniu – aspoň raz týždenne. Deň sa snaží aj teraz vypĺňať rôznymi aktivitami, aby sa udržala zamestnaná. Vo voľných chvíľkach rada rozpráva svoje príbehy, ktorých za tých 109 rokov života musela nazbierať veľa. Rada počúva hudbu.

Či stojí za to obetovať lásku, založenie rodiny a radosť z detí za niekoľko rokov navyše, stojí za uváženie. V niečom má však pani Gallanová predsa pravdu – kľúčom k dlhému životu je veľa cvičenia a zdravá strava. Potvrdzuje to veľmi veľa výskumov, ktoré sa za tie roky urobili.