SlovakFitness.sk

Suplementy 11. 03. 2015

Recenzia: Zen Whey od Kompavy

ikonka
Bielkoviny sú základom pre zotavovanie po fyzickej námahe, podporujú rast sily a svalovej hmoty. Pre každého cvičenca je dôležité prijímať ich v dostatočnej miere. V tom pomáhajú proteínové výživové doplnky. Jedným z nich je aj produkt Zen Whey, ktorý nám pre účely tejto recenzie venovala spoločnosť Kompava.

Zen Whey je 70% proteín, ktorý prichádza v elegantnom obale. Má svoje silné stránky, ale aj slabiny. Nespôsobí veľké nadšenie, ale ani nikoho neurazí. Ak vám padol do oka, teraz sa o ňom môžete dozvedieť o čosi viac.

Zloženie

Zen Whey je viaczložkový proteín, ktorý tvoria srvátkový koncentrát a mliečny koncentrát. Obsahuje však aj aminokyseliny BCAA, vitamíny a minerály. Pre lepšiu vstrebateľnosť sú zahrnuté aj tráviace enzýmy a pre lepšiu absorpciu bielkovín vitamíny skupiny B. Z vitamínov sú zastúpené aj vitamín C a E. Z minerálov najmä vápnik, fosfor a draslík. Ako sladidlá sú využité aspartam alebo stévia. My sme testovali verziu, v ktorej bolo využité prírodné sladidlo stévia. Výrobok obsahuje aj fenylalanín.

Jedná dávka pozostáva s 30 gramov produktu a podľa výrobcu obsahuje len necelých 117 kalórií. Prijmete ňou 21 gramov bielkovín, 3 a pol gramu sacharidov a necelé dva gramy tukov. Z jednej dávky tak dostanete pomerne dobré zastúpenie živín potrebných po cvičení.

Rozpustnosť a chuť

Kým zloženie je plusom tohto výrobku, rozpustnosť a chuť nebudú patri medzi tie aspekty, s ktorými by sa mohol chváliť. Rozpustnosť je pri najlepšom priemerná. V šejkri sa to ešte dá, hoci proteín pení a zanecháva hrudky. Pri miešaní s lyžičkou v pohári je to však podstatne horšie.

Chuť takisto nepatrí medzi tie najhoršie, ale bohužiaľ ani medzi najlepšie. Produkt sa vyrába v troch príchutiach: čokoláda-višňa, jahoda-malina a vanilka-cream. Každá chuť mať svoje muchy. Najvýraznejšia bola čokoláda-višňa, naopak veľmi málo výrazné boli zvyšné dve príchute. Kompenzuje to fakt, že za sladidlo je využitá stévia.

Balenie a cena

Kompava prišla na trh s dvoma hmotnostnými alternatívami – 500g sa predáva vo vrecúšku, 2kg v dóze. Plusom je, že sa nemusíte obmedzovať len sladidlom vo forme stévie, ale k dispozícii máte aj verzie s aspartanom. V oboch prípadoch si môžete vyberať z troch príchutí, ktoré už sme spomínali.

Cenovo sa o trošku viac oplatí väčšie balenie, ktoré obsahuje 67 dávok. Cena viac-menej zodpovedá produktu tejto špecifikácie, no určite nie je jeho silnou stránkou. Mohla by byť nižšia. Aj v porovnaní proteínových doplnkov vo všeobecnosti, je vyššia ako niektoré proteíny s porovnateľnými účinkami.

Hodnotenie a verdikt

Zloženie: *****
Chuť: *****
Rozpustnosť: *****
Pomer cena/kvalita: *****
Celkové hodnotenie: *****

Odporučili by sme vám doplnok kúpiť?
Ak máte hlbšie do vrecka a vaším cieľom je len podporiť rast svalov, nájdete aj lepšie voľby. To isté platí, ak ste nároční a chuť s rozpustnosťou sú pre vás jednou z priorít. Ak vám však záleží aj na zdraví a patríte medzi menej náročných konzumentov, tak je produkt pre vás ako stvorený. Vo všeobecnosti nevidíme dôvod, prečo by ste ho nemali nevyskúšať. Plusom je aj to, že ide o slovenský výrobok. Kúpiť ho môžete na www.kompava.sk.

Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
co-je-to-protein-zaklady-pre-zaciatocnikovČo je to proteín? Základy pre začiatočníkovvsetko-o-davkovani-kreatinuVšetko o dávkovaní kreatínu ukoncite-den-spravne-pomoze-k-tomu-aj-kazeinUkončite deň správne. Pomôže k tomu aj kazeínco-musite-vediet-o-latke-s-nazvom-teakrin-je-ako-lepsi-kofeinČo musíte vedieť o látke s názvom teakrín? Je ako lepší kofeín styri-bezne-spalovace-tukov-ktore-nemaju-stimulacny-ucinokŠtyri bežné spaľovače tukov, ktoré nemajú stimulačný účinok
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist