InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning kulturistu II. – Phil Heath a hrudník

27. júla 2022

Phil Heath. V súčasnosti je štvornásobným víťazom najprestížnejšej kulturistickej súťaže sveta, Mr. Olympia. Každý víťaz musí mať kvalitný hrudník a Heath si ho vypracoval napriek tomu, že s ním mal v úvode svojej kariéry problémy.

Heath svoju slabinu eliminoval aj vďaka špeciálnemu spôsobu cvičenia, ktorý sa nazýva FST-7. Jeho praktické využitie uvidíte práve na tréningu aktuálne najlepšie profesionálneho kulturistu sveta. Tiež si určite všimnete, že uprednostňuje stroje pred činkami. Je to z toho dôvodu, že si v minulosti pri tlakoch s činkou takmer natrhol prsný sval, a tak už viac nechce riskovať zranenie, ktoré by mu mohlo zničiť kariéru.

Jeho tréning hrudníka začína so zameraním na hornú časť prsného svalstva. Pozostáva zo štyroch cvikov a len jeden sa vykonáva s voľnými váhami – rozpažovanie s jednoručkami na rovnej lavici. Na strojoch robí dva druhy tlakov a na záver absolvuje sedem sérií sťahovaním protismerných kladiek na šikmej lavici hlavou hore.

Článok pokračuje pod reklamou


Práve posledný cvik je z pohľadu FST-7 kľúčový. Kým prvé tri cviky vykonával v troch až štyroch sériách a prestávky medzi sériami udržiaval v rozmedzí minúty až dvoch, pri poslednom cviku absolvoval sedem sérií izolovaného cviku, medzi ktorými odpočíval len 20 až 30 sekúnd.

Tréning hrudníka Phila Heatha
Cvik Série Opakovania
Šikmé tlaky na stroji Hammer Strength 4 8-12
Rozpažovanie s jednoručkami 4 8-12
Benčpres na stroji 3 8-12
Sťahovanie protismerným kladiek na šikmej lavici 7 10-12


Heath tiež radí cvičencom, ktorý chcú rozvinúť kvalitný hrudník, aby nepreceňovali benčpres s vysokými váhami. Do pozornosti dáva techniku cvičenia a tvrdí, že je dôležitejšie sval počas cvičenia precítiť, ako len podporovať svoje ego vysokými váhami. Taktiež sa vyslovil, že hlavne vďaka strojom môže ďakovať za svoj pokrok v rozvoji hrudníka, čo podľa neho potvrdzuje, že tak ako činky, aj stroje sú efektívny nástroj na budovanie svalovej hmoty.zdroj: FLEX

Letný režim, pôvodne z 18.03.2015.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist