InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning kulturistu IV. – Victor Martinez a ruky

24. augusta 2022

V tejto časti seriálu sa pozrieme na kulturistu, ktorý sa dlhú dobu radil medzi elitu medzi profesionálmi, čoho dôkazom boli aj dve medailové umiestnenia na Mr. Olympia či triumf na Arnold Classic. Prinášame vám tréning rúk Victora Martineza, ktorý sa uskutočnil v záverečnej fáze prípravy na jeho poslednú Mr. Olympiu.

Štyridsaťjedenročný rodák z Dominikánskej republiky má za sebou ťažké roky a a dokonca istú dobu strávil vo väzení za svoj nelegálny pobyt v Spojených štátoch amerických. Z neho sa vrátil a začal sa pripravovať na súťažný návrat. Urobil kus roboty, ale na Olympii v roku 2013 obsadil až 11. miesto.

Ruky patrili vždy medzi jeho lepšie stránky. Krátko pred spomínanou súťažou ich zaťažil nasledujúcim tréningom, v ktorom precvičil naraz tricepsy aj bicepsy. Cvičil ich aj v supersériách, keďže jeho cieľom nebolo naberať novú hmotu, ale zbaviť sa zvyšných tukov, svaly napumpovať a vyrysovať. V supersériách nestriedal cvik na triceps s cvikom na biceps, ale urobil dva cviky na danú partiu v rade. Aj preto volil aj ľahšie váhy ako zvyčajne.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako prvé precvičil tricepsy. V supersériách sa objavili sťahovanie hornej kladky s tricepsovými extenziami hornej kladky a tlaky veľkej činky s úzkym úchopom s kickbackmi v predklone. Nakoniec urobil supersériu s tricepsovými tlakmi na stroji a sťahovaním hornej kladky jednou rukou podhmatom.

Bicepsovú časť tréningu začal izolovaným cvikom na spodnej kladke. Pokračoval s bicepsovými zdvihmi veľkej činky s úzkym úchopom, ktoré striedal s bicepsovými zdvihmi s širokým úchopom. Potom nasledovali bežné série bicepsových zdvihov s jednoručkami a koncentrovaných bicepsových zdvihoch na stroji.

Tréning rúk Victora Martineza
Cvik Série Opakovania
Superséria:
  Sťahovanie hornej kladky 3 10-14
  Extenzie hornej kladky za hlavou 3 10-14
Superséria:
  Tlaky veľkej činky s úzkym úchopom 3 10-12
  Kickback v predklone (oboma rukami) 3 10-12
Superséria:
  Tricepsové tlaky na stroji 1 12
  Sťahovanie hornej kladky jednou rukou podhmatom 1 12
Jednoručný bicepsový zdvih s využitím spodnej kladky 3 10-12
Superséria:
  Bicepsové zdvihy s veľkou činkou (úzky úchop) 2 8-12
  Bicepsové zdvihy s veľkou činkou (široký úchop) 2 8-12
Bicepsové zdvihy jednoručiek 2 8-12
Koncentrované bicepsové zdvihy na stroji 3 12-15


Letný režim, pôvodne z 13.05.2015.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist