SlovakFitness.sk

Tréning 28. 05. 2015

Netradičné cviky na biceps, ktoré by ste mali skúsiť

ikonka
Ak ste sa pri tréningu bicepsov dostali do stagnácie, možno by ste mali skúsiť obohatiť váš tréning o cviky, ktoré nie sú príliš zaužívané. Okrem toho, že vám dodajú pestrosť do tréningu, zároveň stimulujú dvojhlavý sval paže novým spôsobom.

Kto by nemal rád tréning bicepsov. Výber cvikov je veľký, ale pritom existuje len pár, ktoré sa opakujú takmer v každom tréningu. Zdvihy s veľkou činkou, s jednoručkami, kladivové zdvihy, koncentrované zdvihy. Niekto zaradí cvičenie s kladkou, niekto robí zhyby s úzkym úchopom podhmatom. To však nemusí byť všetko. My vám prinášame tri variácie klasických cvikov, ktoré nie sú nové, ale nie sú až také používané a skutočne môžu dodať vášmu cvičeniu nový impulz.

Bicepsové zdvihy so striedavým úchopom

Ide o klasické bicepsové zdvihy s veľkou činkou, rozdiel je len v spôsobe prevedenia. Činku si uchopte podhmatom, pričom zápästia majte od seba vzdialené asi 15 až 20 centimetrov. Zaťažíte tak vonkajšiu hlavu bicepsu. Urobte s nimi šesť až osem opakovaní, položke činku na zem a úchop rozšírte tak, aby boli ruky od seba ďalej ako je šírka vašich ramien. Vnútornú hlavu bicepsov zaťažíte ďalšími šiestimi až ôsmimi opakovaniami.

Kladivové zdvihy krížom cez telo

Striedavé kladivové zdvihy sú dobrým cvikom na rozvoj bicepsov a predlaktí, ale verzia, pri ktorej robíte zdvih krížom cez telo, aktivuje sval efektívnejšie a pomôže vám vybudovať širší biceps. Ľavá ruka pri ňom smeruje k pravému ramenu, pravá k ľavému. Nezabúdajte na to, aby ste sa vyhli švihom. Švihovým pohybom totiž uberáte napätie z bicepsov a viac zapájate do cviku ramená.

Pre lepšiu predstavu si pozrite video:


Zottmanove zdvihy

Zottmanove zdvihy sú známym pojmom v kulturistickom svete, ale v skutočnosti ich robí len málokto. Je to však skvelý nástoj na nový stimul pre bicepsy, ako aj výborný cvik na dobudovanie predlaktí, ktoré dodajú rukám kvalitný komplexný vzhľad. Pri tomto cviku robíte zdvihy s jednoručkami. Pri počiatočnej polohe smerujú dlane dopredu a pri hornej polohe k telu. Následne sa však vytočia tak, aby opäť smerovali od tela a nasleduje pohyb dole. To aktivuje viac predlaktia. V spodnej pozícii sa opäť vytočia.

Pre lepšiu predstavu si pozrite video:


O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
trening-so-svihadlom-ktory-vas-bude-bavitTréning so švihadlom, ktorý vás bude baviťvas-trening-vas-moze-zabit-akoVáš tréning vás môže zabiť. Ako? styri-tvrdenia-o-drepoch-ktore-su-len-mytmiŠtyri tvrdenia o drepoch, ktoré sú len mýtmi preco-by-mali-dat-sancu-joge-aj-chlapiPrečo by mali dať šancu joge aj chlapi? pat-crossfit-treningov-ktore-mozete-robit-aj-domaPäť CrossFit tréningov, ktoré môžete robiť aj doma
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Magazín úspechu Nástroj pre lepší spánok Aj tu môžete propagovať svoju firmu!
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist