Pre ženy

Jarná očista vášho tela

Autorka: Lucka  /   13. apríla 2013
Jarná očista vášho tela
Milé dámy, začala nám jar a už sa nám blíži leto. Pomaly ale isto už myslíme na nákup nového oblečenia pripravujeme sa, že poodhalíme pánom o čosi viac z nášho tela. Mnohé majú čo ukázať, no niektoré z nás musia ešte popracovať, aby sme vyzerali skutočne atraktívne.

Zima nám už zrejme odišla nadobro, teploty pomaly stúpajú a s nimi by mala rásť aj naša fyzická aktivita. Nebojme sa a poďme vystúpiť zo zóny pohodlia, začnime sa pripravovať na prichádzajúce leto.

Privítajte na scéne tréning

Základom našej snahy by mala byť aeróbna aktivita, ktorá nám pomôže znížiť našu hmotnosť. Najlepšie je zvyknúť si na kardio tréning hneď ráno, kedy to najrýchlejšie ubieha a nakopne nás to do dňa. Ak ráno nestíhate, skúste to v priebehu dňa, najlepšie okolo obeda, aby ste sa nabudili energiou pre zvyšok dňa.

Nebojte sa námahy, nielenže pri nej spálite kalórie a tým pádom aj tuky, budete sa po nej dokonca aj cítiť lepšie – vyplavia sa totiž do tela endorfíny, tzv. hormóny šťastia. Tiež budete mať zvýšenú pozornosť a energiu.

TIPY:
• najlepším spôsobom je vysoko intenzívny kardio tréning hneď ráno. Kardio nalačno spomáha telu využívať tuky na energiu. Váš tep by mal byť nad 150 a tréning by mal trvať 30-35 minút minimálne trikrát do týždňa. Postupne frekvenciu tréningov zvyšujte – bude to viesť k neustálemu pokroku.
• ak chcete spevniť a vytvarovať svoje telo, trénujte aj s činkami. Robte cviky ako drepy či výpady na nohy a zadoček, či tlaky na ramená, príťahy jednoručiek v predklone, bicepsové zdvihy a tricepsové extenzie pre horná časť tela.

Dajte si do poriadku diétu

Aby sme necvičili zbytočne, treba sa postarať aj o diétu. Ak sa chceme dostať skutočne do formy, je to nepostrádateľný diel celej skladačky. Bez správnej výživy totiž pokrok neurobíme.

Panujte si jedla dopredu a ak ste vyťažené, v predstihu si ich aj pripravujte. Mali by ste jesť päť až šesť menších jedál denne, aby ste sa udržali sýte počas celého dňa, dodali telu energiu a udržali v práci metabolizmus, ktorý sa potom postará o prebytočné kilá.

Jedlá by mali byť bohaté na bielkoviny a mali by obsahovať zdravé tuky, ktoré vám budú tiež poskytovať energiu a budú vás udržiavať naplnené dlhšie, vďaka čomu nebudete mať také problémy s pokušením zjesť tú napolitánku, ktorá leží na poličke v komore.

Veľmi dôležitou súčasťou je aj dostatočný pitný režim. Vypite denne aspoň tri litre vody, aby ste sa zbavili toxických látok, nabudili telo a urýchlili proces spaľovania tukov.

TIPY:
• vyhnite sa alkoholickým a sladeným nápojom. Obsahujú totiž veľa cukru a prázdne kalórie bez nutričných hodnôt, ktoré samé o sebe vedú k priberaniu. Okrem toho však posilňujú chuť do jedla!
• skutočne sa vyplatí jesť plánovane, pravidelne v menších množstvách. Každé jedlo jedzte pomaly, utlmíte tým pocit hladu.

Trénujte s rozumom a počúvajte svoje telo, prijímajte zdravé jedla a pite dostatok vody. Stanovte si cieľ, vytvorte si víziu a mierne k ich naplneniu. Pamätajte pri tom, že v zdravom tele je zdravý duch. Tá námaha stojí za to.

Odporúčané odkazy:
8 drobných zmien vo výžive vedúcich k chudnutiu
Databáza cvikov
Páľte tuky efektívne! Skúste vysoko intenzívny intervalový tréning