Výživa

Výživové fitness tipy (6.)

16. apríla 2013
Výživové fitness tipy (6.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

16. / Jedzte ryby aspoň raz alebo dvakrát týždenne
Ryby obsahujú mnoho vitamínov a minerálov. Odporúča sa ich jesť aspoň dvakrát do týždňa a sú zdrojom kvalitných bielkovín či omega-3 mastných kyselín, ktoré môže byť nápomocne pri prevencii srdcových ochorení. Tiež sa hovorí o vplyve na kontrolovanie nadváhy a stabilizovanie hladiny cholesterolu.

17. / Vypite 10 pohárov vody denne
Je mimoriadne dôležité zostať v dobre hydratovanom stave, keď podstupujete tréningový, výživový a suplementačný program. Vypite aspoň jeden pohár vody s každým zo šiestich jedál denne a štyri ďalšie pridajte počas zvyšku dňa. Ak ste vypili diétnu sódu, kávu alebo čaj, musíte vypiť dodatočný pohár vody, aby ste kompenzovali diuretický efekt týchto nápojov.

18. / Nefajčite po jedle
Patríte medzi fajčiarov a neviete sa tohto zlozvyku vzdať? Tak aspoň nefajčíte hneď po jedle. Výskumy zistili, že ak si dáte jednu cigaretu po konzumácii jedla, rovná sa to fajčeniu 10 cigariet v inom čase. Podstatne sa tým tak zvyšuje aj riziko rakoviny. Celkovo by ste však urobili najlepšie, ak by ste nefajčili vôbec.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (5.)