InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výživové fitness tipy (6.)

16. apríla 2013
Výživové fitness tipy (6.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

16. / Jedzte ryby aspoň raz alebo dvakrát týždenne
Ryby obsahujú mnoho vitamínov a minerálov. Odporúča sa ich jesť aspoň dvakrát do týždňa a sú zdrojom kvalitných bielkovín či omega-3 mastných kyselín, ktoré môže byť nápomocne pri prevencii srdcových ochorení. Tiež sa hovorí o vplyve na kontrolovanie nadváhy a stabilizovanie hladiny cholesterolu.

17. / Vypite 10 pohárov vody denne
Je mimoriadne dôležité zostať v dobre hydratovanom stave, keď podstupujete tréningový, výživový a suplementačný program. Vypite aspoň jeden pohár vody s každým zo šiestich jedál denne a štyri ďalšie pridajte počas zvyšku dňa. Ak ste vypili diétnu sódu, kávu alebo čaj, musíte vypiť dodatočný pohár vody, aby ste kompenzovali diuretický efekt týchto nápojov.

Článok pokračuje pod reklamou


18. / Nefajčite po jedle
Patríte medzi fajčiarov a neviete sa tohto zlozvyku vzdať? Tak aspoň nefajčíte hneď po jedle. Výskumy zistili, že ak si dáte jednu cigaretu po konzumácii jedla, rovná sa to fajčeniu 10 cigariet v inom čase. Podstatne sa tým tak zvyšuje aj riziko rakoviny. Celkovo by ste však urobili najlepšie, ak by ste nefajčili vôbec.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (5.)Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist