Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Arnold Schwarzenegger: Prvé víťazstvá a odchod do USA

17. 04. 2013
Každú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes si povieme niečo o odchode Arnolda Schwarzeneggera do Spojených štátov amerických.

Arnold sa narodil v roku 1947 v rakúskom Thale, kde vyrastal s rodičmi Gustavom a Auréliou, ako aj so starším bratom Meinhardom. Jeho otec bol policajt, no napriek tomu mali finančné ťažkosti a chlapci prežili ťažké detstvo. Pre Arnolda bolo snom odísť za lepším životom do Ameriky, čo sa mu nakoniec aj podarilo.

Ako už sme minule spomínali, v roku 1961 sa stretol s Kurtom Marnulom, s ktorým sa pripravoval v neďalekom Grazi na prvé kulturistické súťaže. V roku 1965 pôsobil v rakúskej armáde ako tankista, no mal sa zúčastniť súťaže v Stuttgarte, a tak z tábora ušiel, aby súťaž nakoniec vyhral a získal titul juniorského majstra Európy.

Síce od armády potom dostal väzenie, no nakoniec sa v nej rozhodli jeho kulturistickú kariéru podporovať a umožnili mu pripravovať sa na Majstrovstvá Európy, ktoré o rok neskôr vyhral. Ešte na tých juniorských sa zoznámil s Albertom Busekom, ktorý vydával kulturistický časopis a naverboval ho do Mníchova, kde mal robiť trénera po skončení služby v armáda.

Článok pokračuje pod reklamou


V Mníchove sa pripravoval na Majstrovstvá sveta, ktoré sa mali konať v Londýne. Busek ho svojimi magazínmi spopularizoval a vytvoril mu cenné medzinárodné kontakty. Svetový šampionát nevyhral (skončil druhý), ale otvorilo mu to dvere do sveta. O rok neskôr súťaž vyhral a mohol sa začať pripravovať na svoju prvú Mr. Olympiu.

V tom čase sa dostal do kontaktu s kulturistickým podnikateľom Joe Weiderom, ktorý mu pomohol pripraviť cestu do Spojných štátov amerických. Ponúkol mu aj jednoročný kontrakt, aby mohol zostať v USA a pripravovať sa v mekke kulturistiky, v Los Angeles. Arnold videl šancu realizovať svoje sny a ani chvíľu neváhal.

Behom svojho prvého roku v zámorí vyhral Majstrovstvá sveta IFBB i Majstrovstvá sveta NABBA, no na Mr. Olympia skončil druhý za Sergiom Olivom. Dal však o sebe vedieť a prvýkrát si zahrala aj vo filme – v roku 1970 dostal úlohu v snímku Herkules v New Yorku. V tom istom roku získal tituly Mr. Universe, Mr. World a stal sa i šampiónom Mr. Olympie.

Svoje úspechy pretavil aj do úspechov v pracovnej sfére – založil stavenú firmu, zásielkovú spoločnosť a ponúkal aj tréningové lekcie. Aj to mu nakoniec umožnilo zostať v Spojených štátoch nakoniec natrvalo a v roku 1983 získal dokonca americké občianstvo. Jeho sen sa splnil.
Letný režim končí 31. augusta. Potom prídu na rad opäť úplne nové, premiérové články.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Ďalšie časti seriálu: