InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tréningové fitness tipy (8.)

26. apríla 2013
Tréningové fitness tipy (8.)
Každý piatok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

22. / Používajte schody
Schody sú vaším priateľom v ceste za lepším zdravím. Ak prídete do budovy, kde si môžete vybrať medzi výťahom a schodmi, uprednostnite tú druhú a náročnejšiu alternatívu. Takýmto spôsobom pridáte k svojmu dňu fyzickú aktivitu navyše, spálite dodatočné kalórie a pritom nebudete stráviť tento čas v posilňovni.

23. / Cvičením k lepšiemu spánku
Pravidelná fyzická aktivita v správny čas zlepšuje kvalitu vášho spánku. Zámorská štúdia ukázala, že ľudia, ktorí cvičili štyrikrát týždenne, mali lepší spánok a trvalo im kratšiu dobu kým zaspali, ako neaktívni jedinci. Cvičte dopoludnia, popoludní alebo podvečer, no necvičte menej ako tri hodiny pred spaním.

Článok pokračuje pod reklamou


24. / Pri chorobe necvičte
Pokiaľ ste chorí, necvičte. Hoci výnimku by mohli tvoriť len choroby so symptómami nad krkom, aj vtedy si radšej zoberte deň voľna. Vaše telo potrebuje čo najviac svojich zdrojov na zotavenie, a tak keď začnete v takom stave cvičiť, môžete liečbu spomaliť a dokonca svoj zdravotný stav zhoršiť. To potom viac naruší aj vašu tréningovú snahu.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Tréningové fitness tipy (7.)Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist