Výživa

Výživové fitness tipy (9.)

07. mája 2013
Výživové fitness tipy (9.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

25. / Sústreďte sa na pridanie, nie na odobratie
Ak sa snažíte schudnúť, viete, že sa niektorým jedlám musíte vyhnúť. To však vie byť domotivujúce, ak každý deň budete hľadať obľúbené jedla, ktoré musíte vyradiť z jedálnička. Namiesto toho sa sústreďte na hľadanie a pridávanie jedál, ktoré sú vhodné, zdravé a tiež chutia dobre. Je ich skutočne dosť, len ich treba objaviť.

26. / Zamerajte sa na tuk na bruchu pomocou CLA
CLA vo forme doplnku výživy určite nepoškodí vaše nádeje v schudnutie. CLA, alebo kyselina linolová, značne pomáha k strate tukových zásob, pričom súčasne podporuje hypertrofiu a udržuje svalovú hmotu. Vedci tiež zistili, že najúčinnejšie funguje pri spaľovaní tukov v oblasti brucha.

27. / Jedzte za stolom
Ak si chcete lepšie vychutnať jedlo, rýchlejšie sa zasýtiť a neprehnať to s ním, jedzte za stolom a nerobte popritom žiadnu bočnú aktivitu. Jedenie pred televíziou alebo pri práci za počítačom je bez sústredeného vedomia a ústi do toho, že zjeme podstatne viac, ako keby sme jedli za jedálenským stolom.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (8.)