SlovakFitness.sk

Zdravie 03. 03. 2017

Šesť spôsobov, akými znížiť krvný tlak bez liekov

ikonka
Vysoký krvný tlak je vážnym zdravotným rizikom, ktoré otvára dvere infarktu, mŕtvici, cukrovke a iným ochoreniam. Ak ho nechcete riešiť syntetickými liekmi, stále máte aj prírodné možnosti, ako ho dostať pod kontrolu.

Lieky nie sú pri snahe znížiť krvný tlak nevyhnutné. Nasledujúcimi šiestimi spôsobmi si ho znížite prirodzene:

1. Majte pod kontrolou vašu hmotnosť
Pravidelne cvičte, aspoň polhodinu niekoľkokrát do týždňa, aby ste schudli a udržovali si váhu pod kontrolou. Vďaka tomu významne znížite vysoký krvný tlak. Pozitívne naň vplývajú cvičenie i ubudnuté kilogramy.

2. Menej používajte soľ
Zdravšia strava pomôže znížiť krvný tlak. Najvýraznejšiu zmenu spozorujete, keď znížite využívanie soli vo vašich jedlách. Jedlá, ktoré kupujete spracované alebo si objednávate v reštaurácii, nemáte pod kontrolou. Na to si dajte pozor, keď sa budete snažiť znižovať príjem sodíka. V tomto smere však pomôže aj zvýšiť príjem draslíka. Tiež musíte dávať pozor na alkohol, tuky a cholesterol.

3. Vzdajte sa kávy a kofeínu
Pitie menšieho množstva kávy pomôže krvnému tlaku, pretože kofeín má tendenciu stimulovať stresové hormóny, ktoré zvyšujú tlak krvi. Vedci si nie sú istí, či je tento vplyv len u ľudí, ktorí kávu nepijú často, no lepšie je neriskovať, ako potom ľutovať.

4. Vyhnite sa stresu
Snažte sa vyhýbať stresu. Ľudí vedie k nezdravým aktivitám, ako je fajčenie, prejedanie či pitie alkoholu. Takýto stres vedie aj k stuhnutiu ciev, čo sa odzrkadlí na vyššom tlaku krvi. Proti stresu môžete bojovať bylinkovým čajom, cvičením, počúvaním hudby, zmysluplným dýchaním či zmenou prístupu k práci a životu.

5. Meditujte
Ďalším spôsobom, akým bojovať proti stresu, je, samozrejme, meditácia. Tá podľa výskumov významne znižuje riziká srdcovocievnych ochorení tým, že znižuje hladinu stresových hormónov a udržuje myseľ i telo v uvoľnenom stave. Pomáha aj k lepšiemu spánku.

6. Poriadne sa vyspite
Spánok je dôležitý pre zotavovanie a obnovu tela. Ľudia, ktorí pravidelne spávajú päť alebo menej hodín, majú tendenciu trpieť vysokým krvným tlakom, pretože telo príde o schopnosť regulovať stresové hormóny. Dostatočne dlhým spánkom prospievate svojmu srdcu.

zdroj: msn

Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
styri-super-potraviny-ktore-chrania-pred-chorobamiŠtyri super potraviny, ktoré chránia pred chorobami 13-sposobov-ako-si-zlepsit-zdravie-uz-dnes13 spôsobov, ako si zlepšiť zdravie už dnesosem-znakov-ze-ste-v-skutocnosti-zdravi-aj-ked-sa-tak-necititeOsem znakov, že ste v skutočnosti zdraví, aj keď sa tak necítiteco-vam-o-vasom-zdravi-prezradia-nechtyČo vám o vašom zdraví prezradia nechty? 12-jednoduchych-zvykov-ktore-podporia-vas-imunitny-system12 jednoduchých zvykov, ktoré podporia váš imunitný systém
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Magazín úspechu
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist