Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 16. 05. 2017

Ako ovplyvňuje alkohol proces chudnutia?

ikonka
Alkohol je droga, ktorej konzumácia je však vo všeobecnosti akceptovaná. Ide však o škodlivú látku, ktorá ma na svedomí mnoho zničených životov. Škodí aj vašej snahe schudnúť? Aký vplyv má na chudnutie?

Ak si sem-tam užívate pohár alkoholu a chcete si z nejakých dôvodov občasné popíjanie udržať ako súčasť vášho života, potom je tento článok pre vás ako stvorený. Odhaľuje totiž, čo alkohol spôsobuje v súvislosti s chudnutím.

V prvom rade je potrebné poukázať na známe fakty. Tým podstatným je, že alkohol nemá žiadne živiny, ale na jeden gram obsahuje až sedem kalórií. Už len to je jasným dôvodom, prečo sa s chudnutím nekamaráti.

Ďalším negatívnym účinkom alkoholu je to, že otupuje zmysly a zvyšuje pravdepodobnosť prejedenia. V kombinácii s tučnými jedlami tiež významne prispieva k ukladaniu tukov, čo nie je vec, ktorú chcete počas chudnutia zažívať.

Prečo alkohol škodí v kombinácii s (tučnými) jedlami?

Keď alkohol prechádza vašou pečeňou, premení sa na acetát, čo je pre telo toxická látka. Vtedy vaše telo prestane spracovávať bielkoviny, sacharidy a tuky, aby venovala pozornosť spaľovaniu tejto látky. Živiny, ktoré ste prijali z jedla, sa tak následne vo väčšej miere premieňajú na tukové bunky. Tomuto procesu praje, ak konzumujete práve tučnejšie jedlá.

Teraz sa však na prepojenie chudnutia s pitím alkoholu pozrieme z opačnej strany. Prísnejšia diéta, ktorú počas chudnutia máte, prispieva k tomu, že sa ľahšie opijete. Je to tým, že máte nízku hladinu svalového glykogénu, prijímate menej kalórií a potenciálne máte prázdnejší žalúdok. Preto myslíte aj na to a pite opatrne.

Ak však chcete svoju snahu schudnúť zmaximalizovať, radšej nepite vôbec alebo len v mimoriadnych spoločenských prípadoch. Nezabúdajte, že alkohol má aj iné negatívne vlastnosti okrem tých, ktoré vás vzďaľujú od vytúženej postavy.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist