SlovakFitness.sk

Zdravie 23. 06. 2017

Prestaňte s fajčením pomocou týchto 10 tipov

ikonka
Prestať s fajčením je jedna z najlepších vecí, ktoré môžete pre seba urobiť. Ak sú však cigarety súčasťou vášho života niekoľko rokov, je to ťažké. Niekto to skúša znova a znova bez úspechov. Nájde sa však aj veľa ľudí, ktorí uspeli.

K tomu, aby ste sa zaradili aj vy medzi tých úspešných a zmenili svoj život k lepšiemu, vám môže pomôcť nasledujúcich desať tipov:

1. Zistite dôvod, prečo fajčite - zapíšte si dôvod, prečo si musíte zapáliť. Prečo máte nutkanie fajčiť? Takto budete poznať situácie, ktorým sa treba vyhýbať.

2. Urobte si zoznam dôvodov, prečo sa oplatí prestať fajčiť - ako motiváciu môžete využiť aj zoznam dôvodov, prečo by ste mali prestať s fajčením. Dôvody môžu byť rôzne – šetrenie peňazí, zníženie rizika srdcovocievnych ochorení, zbavenie sa zápachu a podobne.

3. Nájdite si oporu v človeku, ktorý fajčiť prestal - najlepšie vám vie pomôcť človek, ktorý bol vo vašej koži. Človek, ktorú snahu skončiť s fajčením doviedol do úspešného konca. Poznáte takého človeka? Výborne, poproste ho o podporu.

4. Povedzte o svojich plánoch rodine - povedzte o vašom cieli svojím najbližším. Často práve oni sú tou pravou motiváciou a oporou, ktorú potrebujete. Tiež sa ich budete snažiť nesklamať.

5. Zbavte sa zásob cigariet - niekto si myslí, že je lepšie prestať postupne. Niekedy je však lepšie, keď sa zbavíte všetkých zásob cigariet naraz. Vtedy, keď sa rozhodnete s nimi skončiť. Tiež vyhoďte všetko, čo zapácha po cigaretách, prípadne vám ich pripomína.

6. Zamestnajte svoje ruky a ústa - majte po ruke osvedčené žuvačky, a keď to na vás príde, dajte si do úst radšej tie, ako cigaretu. Zamestnajte aj svoje ruky, začnite si kresliť, lúštiť krížovky, upratuje alebo opravte niečo v domácnosti.

7. Pite veľa vody - detoxikujte telo tým, že budete piť veľa čistej vody.

8. Začnite cvičiť a meditovať - pomocou cvičenia dokážete zamestnať nie len svoje svaly, ale aj myseľ. Spolu s meditáciou ide o dobrý nástroj, ako odbúrať z tela stres.

9. Kúpte si nové veci - odkladajte si peniaze, ktoré by ste inak vynaložili na cigarety. Po mesiaci uvidíte, že ste ušetrili dosť peňazí. Za odmenu ich môžete využiť na nákup niečoho, čo vás poteší – oblečenia, knihy, jedla...

10. Sledujte inšpirujúce videá - na internete možno nájsť množstvo motivačných a inšpirujúcich videí. Posilňujte svoju cestu ich sledovaním. Nájdu sa aj dokumenty o fajčení, ktoré bez servítky ukážu následky tohto neduhu.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
zvyky-ktore-najviac-ohrozuju-vase-dusevne-zdravieZvyky, ktoré najviac ohrozujú vaše duševné zdraviesedem-veci-ktorymi-si-nicite-svoj-spankovy-cyklusSedem vecí, ktorými si ničíte svoj spánkový cyklus co-jest-aby-ste-sa-rychlejsie-zotavili-z-chripkyČo jesť, aby ste sa rýchlejšie zotavili z chrípkymyty-o-chripke-ktorym-by-ste-mali-prestat-veritMýty o chrípke, ktorým by ste mali prestať veriťstravou-oblecenim-a-kozmetikou-pre-zdravie-detiStravou, oblečením a kozmetikou pre zdravie detí
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist