Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Dajte zbohom ochabnutým rukám! Skúste tieto skvelé cviky

Autorka: Lucka – 17. 02. 2018
ikonka
Už viac nepotrebujete premýšľať o tom, že by ste si ruky spevnili kompresnými návlekmi alebo tričkom. Ak vás trápia ochabnuté paže, môžete si ruky spevniť cvičením, ktoré je prospešnejšie. My vám pomôžeme aj s výberom vhodných cvikov.

Na kompresnom oblečení nie je nič zlé. V súčasnosti sú už dostupné produkty, ktoré sú ľahké, pohodlné a splnia si svoju funkciu. Telo i končatiny v nich vyzerajú dobre. Rukám i vám však viac prospeje, ak ich budete systematicky spevňovať cvičením. Aj vaša sebadôvera bude potom vyššia.

Tieto tri cviky sú výborným nástrojom, ako si ochabnuté ruky spevniť:

1. Kickback
Najväčším problémom ženských rúk je triceps. A tento cvik ho precvičí veľmi efektívne. Môžete ho robiť oboma rukami alebo jednou rukou naraz. Nepotrebujete pri ňom ani ťažké činky, postačia dvoj- či trojkilogramové jednoručky. Uchopte si ich do rúk, pokrčte kolená a predkloňte sa. Chrbát musí byť vystretý a s krkom musí tvoriť rovnú líniu. Činky držte po boku hrudníka. Následne ruky vystrite tak, aby ste cítili kontrakciu v tricepsoch. Urobte 10 opakovaní, oddýchnite si a urobte ďalšie štyri série.

Článok pokračuje pod reklamou2. Krížny úder a úder vpred s jednoručkou
Pri tomto cviky sa zahráte na boxeristky. Do rúk uchopte ľahké jednoručky, asi 1,5-kilogramové. Chodidlá majte od seba širšie, akú sú vaše ramená, ohnite ruky v lakťoch a teraz udierajte tak, že jedna ruky smeruje zo spodnej pozície pri bedre krížom k ramenu opačnej strany. Vráťte ju do počiatočnej pozície a teraz ňou udrite rovno vpred. Zopakujte to druhou rukou a dokopy urobte 30 takýchto opakovaní každou rukou.

Cvik začína v čase 1:02 a končí 1:24:


3. Oil Rigger
Tento cvik pochádza z pilatesu a nepotrebujete pri ňom nič iné okrem podložky, na ktorej bude cvičenie pohodlnejšie. Dajte sa na štyri, držte chrbticu v neutrálnej polohe a vystrite do vzduchu jednu nohu. Následne sa rukami znížte dole tak, akoby ste robili kľuky. Dôležité je však držať lakte blízko tela. Urobte desať opakovaní s vystretou ľavou nohou, potom desať s pravou.Poradie cvikov je na vás, ale keďže dva významnejšie zaťažujú tricepsy, tak druhý uvedený cvik by mal zostať vždy druhý. Ak máte radi výzvy zachovajte uvedené poradie cvikov. Keďže je však Oil Rigger náročnejším cvikom, odporúčame ho zaradiť na začiatok, kedy máte ešte dostatok síl. Tréning v tom prípade ukončíte kickbackmi.

Ako často tieto cviky robiť? V ideálnom prípade každý druhý deň, minimálne trikrát týždenne.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist