SlovakFitness.sk

Tréning 22. 02. 2018

Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním

ikonka
Mnoho ľudí si myslí, že cvičenie krátko pred spaním vedie k nepokojnému a prerušovanému spánku. Nedávna štúdia však zistila, že to nie je nevyhnutne pravda.

Ak sa chcete dobre vyspať a zacvičiť si krátko pred odchodom do postele, vyskúšajte nasledujúce tréningové možnosti:

1. Schody - ak ich máte v dome alebo činžiaku, využite na cvičenie aj schody. Snažte sa pred spaním urobiť 500 krokov do schodov. Posilníte si nohy i srdce.

2. Drepy - stačí sa postaviť pred posteľ a urobiť trebárs 100 drepov, časom aj dva až trikrát viac. Keď sú pre vás už ľahké, využite nejakú záťaž. Prípadne môžete robiť tri série po 50 opakovaní drepov s výskokom. Avšak, len ak nebývate v byte nad susedmi.

3. Výpady - urobte pred večernou hygienou tri série výpadov v chôdzi z jednej strany domácnosti na druhú a naspäť.

4. Kľuky - zoberte to ako výzvu a 30 dní sa snažte každý deň urobiť jeden kľuk navyše.

5. Doska - doska (plank) je všestranný cvik, ktorý posilní staticky ruky, nohy a najmä stred tela. Spočiatku v tejto pozícii dlho nevydržíte, ale skúste sa prepracovať až k trom minútam. Môžete pritom počúvať upokojujúcu pesničku a následne ísť do postele.

6. Posilňovanie - budujte svaly, spaľujte tuky s jednoručkami, ktoré môžete skladovať pokojne aj pod posteľou.

7. Beh - obujte si tenisky a choďte si zabehať. Prečistite si myseľ, unavíte telo a nakoniec zaspíte ľahšie.

8. Švihadlo - vďaka švihadlu sa dá absolvoval dobré kardio aj doma. Začnite dvojminútovým skákaním, potom sa prepracujte k desiatim minútam. Samozrejme, večer v byte nad susedmi, to neodporúčame.

9. Kettlebell a crossfit - crossfit môžete robiť doma. Stačí si kúpiť bulinu (kettlebell) a skombinujte trebárs angličáky (burpees) s mŕtvymi ťahmi a švihmi.

10. Joga - aj napriek tomu, že štúdia ukázala, že cvičenie pred spaním nenarúša spánok každému, nájdu sa aj výnimky. Ak medzi ne patríte, vyskúšajte jogu. Tá vás na spánok pripraví dokonale.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
bencpres-smutna-pravda-o-tlakoch-na-lavickeBenčpres – smutná pravda o tlakoch na lavičke ako-budovat-svaly-bez-dotknutia-cinky-ci-strojaAko budovať svaly bez dotknutia činky či stroja?ako-trenovat-ako-olympijsky-sprinterAko trénovať ako olympijský šprintér?chudnite-chodzou-ako-podporit-spalovanie-tukov-jednoduchymi-krokmiChudnite chôdzou. Ako podporiť spaľovanie tukov jednoduchými krokmi? crossfit-a-jeho-skryte-tajomstvoCrossFit a jeho skryté tajomstvo
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist