SlovakFitness.sk

Tréning 15. 03. 2018

Jumping Jack: 5 výhod poskokov s odrazom znožmo

ikonka
Keď uvidíte skákajúceho Jacka, vedzte, že je dobrý pre vaše telo. Cvik známy pod anglickým názvom Jumping Jack sa voľne môže preložiť ako poskoky s odrazom znožmo a je známy aj ako poskoky I-X. A ide o cvik, ktorý má pre vaše telo skutočne pozitívne účinky.

Tento jednoduchý cvik je veľmi účinný pri kardiovaskulárnom cvičení, ale jeho výhody nekončia iba pri ňom. Poskoky s odrazom znožmo majú niekoľko ďalších výhod. My vám v tomto článku prinášame rovno päť:

1. Je to skvelý kardiovaskulárny cvik
Cvik je jednoduchý, ale efektívne precvičí a posilní vaše srdce a pľúca. Ide o výborný kardiovaskulárny cvik, ktorým si zlepšíte zdravie i kondíciu. Toto je pravdepodobne najväčšia výhoda spomedzi všetkých.

2. Buduje silnejšie svaly
Síce to na prvýkrát tak vyzerať nemusí, ale aj poskoky s odrazom znožmo posilnia vaše svaly. Samozrejmosťou je posilnenie svalov nôh, zabrať dostanú hlavne lýtka. Svoje si však odcvičia aj ramená, keďže ruky švihajú hore-dole. Tiež sa posilnia zadok, brucho a iné stabilizačné svaly.

3. Pomáha chudnúť
Ak budete tento cvik vykonávať dlhšie, pomôže vám spáliť nadbytočné cviky. Chudnutie podporuje tým, že pri ňom spaľujete veľa energie. Môžete si vytvoriť náročný program len z tohto cviku, ale pravdepodobne vhodnejšie by bolo pridať ho do už existujúceho tréningu alebo ho spojiť s inými cvikmi.

4. Zlepšuje koordináciu
Tým, že pri tomto cviku neustále skáčete na jednom mieste, zlepšujete aj svoju koordináciu. Musíte sa totiž nie len vyrovnávať s pohybom nôh pri poskokoch, ale aj s mávaním rúk, ktoré vám cvičenie sťažuje. Koordinácia sa pritom zíde nie len v posilňovni, ale aj v bežnom živote.

5. Je ľahko prispôsobiteľný
Krásou tohto cviku je, že ho môžete vykonávať hocikde. Nevyužívate žiadne náčinie a potrebujete len trochu miesta. Tiež ho môžete ľahko prispôsobovať vašej kondičnej zdatnosti. A to nie len úpravou počtu opakovaní, ale napríklad aj záťažami za členkoch a zápästiach, či dokonca záťažovou vestou.

Teraz už viete, aké má cvik Jumping Jack výhody, tak ho teraz vyskúšajte. Neviete ako? Prevedenie je nasledujúce: Vystrite sa v stoji, ruky majte pri trupe a nohy spolu. Poskočte, ruky krúživým pohybom zdvihnite nad hlavu a nohy rozkročte. Hneď po dopade na nohy znova vyskočte a vráťte sa do počiatočnej pozície. Opakujte.Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
popierame-5-zauzivanych-treningovych-tvrdeniPopierame 5 zaužívaných tréningových tvrdení! budujeme-silne-telo-bez-naciniaBudujeme silné telo bez náčiniastyri-chyby-pri-snahe-budovat-svalyŠtyri chyby pri snahe budovať svalyspalte-takmer-400-kalorii-tymto-tabata-treningomSpáľte takmer 400 kalórii týmto tabata tréningomtri-nevyuzivane-tipy-k-vacsim-rukamTri nevyužívané tipy k väčším rukám
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist