SlovakFitness.sk

Výživa 20. 04. 2018

Chcete podporiť chudnutie? Skúste vlašské orechy

ikonka
Spaľovanie tukov je kľúčová fáza v príprave kulturistov, je dôležité pri naberaní kondície u väčšiny športovcov a záleží na ňom aj bežným smrteľníkom, ktorí jednoducho chcú vyzerať dobre. Ide však o činnosť, ktorá nie je ľahká.

Niekto má genetické predpoklady na rýchle chudnutie, inému v tom pomáha životný štýl. Pre bežného človeka sa však pri chudnutí hodí každá pomoc. A pomocnú ruku vám podľa vedcov môžu podať aj vlašské orechy.

Orechy sú pre zdravie prospešné, ale majú renomé, že pre vyšší obsah kalórií môžu chudnutie sťažovať. Preto ich niektorí ľudia radšej vynechávajú. Podľa vedcov však robia chybu, pretože denný príjem jednej hrsti vlašských orechov bol spojený s rýchlejším chudnutím.

Vedci zo Školy medicíny v americkom San Diegu si zobrali pod palec 245 žien s nadváhou alebo obezitou, ktoré mali 22 až 72 rokov. Zaradili ich do jednoročného programu a sledovali, ako zareagujú na odlišné tipy diét.

Skupina, ktorá každý deň konzumovala vlašské orechy, schudla za šesť mesiacov najviac kilogramov. Ženy z tejto skupiny mali aj podstatne nižšiu hladinu zlého cholesterolu a vyššiu hladinu dobrého cholesterolu.

Vlašské orechy sú jediným druhom orechov, ktorý obsahuje polynenasýtené mastné kyseliny a obsahujú aj kyselinu alfa-lipoovú, ktorá je prospešná pre fungovanie tela, efektívne menenie živín na energiu a aj pre podporenie chudnutia. Preto majú taký pozitívny vplyv na srdcovocievne zdravie a spaľovanie tukov.

Výhodou vlašských orechov je, že sú v našich podmienkach mimoriadne dostupné. Hodia sa pritom aj ako ingrediencia do najrôznejších druhov pokrmov, či už slaných alebo sladkých. Podporujú pritom aj mentálne zdravie a sú dobrým zdrojom bielkovín.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
lepsia-chut-i-viac-zivin-obohatte-si-takto-bielu-ryzuLepšia chuť i viac živín: Obohaťte si takto bielu ryžuvyzivou-k-zdravemu-srdcu-4-cenne-tipyVýživou k zdravému srdcu: 4 cenné tipyaj-zdrava-zelenina-moze-niekedy-skoditAj zdravá zelenina môže niekedy škodiťako-vas-udrzi-vlaknina-dlhsie-mladymiAko vás udrží vláknina dlhšie mladými?desat-najlepsich-jedal-pre-vase-srdceDesať najlepších jedál pre vaše srdce
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist