Kulturistika

Tréning legendy XVIII. – Lou Ferrigno a ramená s pažami

25. apríla 2018

Lou Ferrigno je jedným z najslávnejších kulturistov všetkých čias. Na Olympii vyzval Arnolda Schwarzeneggera a hoci neuspel, dokázal svoju osobnosť preniesť do šou biznisu a stvárnil filmového Hulka.

Pozri aj: Tréning legendy II. – Tréning hrudníka a chrbta Loua Ferrigna

Ferrigno mal kvalitný hrudník a chrbát, ale vedel zaujať aj rukami. A práve na tréning týchto ramien a paží sa pozrieme v tejto časti nášho seriálu. Typicky ich totiž trénoval spoločne a to dvakrát týždenne, v utorok a v piatok.

Jeho tréningový týždeň vyzeral nasledujúco: hrudník a chrbát v pondelok, ramená a ruky v utorok, nohy v stredu, hrudník a chrbát vo štvrtok, ramená a ruky v piatok, nohy v sobotu. V nedeľu bol priestor na oddych.

Ferrigno uprednostňoval základné viackĺbové cviky a v oboch tréningoch si môžete všimnúť, že nešlo o ľahké tréningy. Bežne využíval stredný počet opakovaní s ťažšími váhami a vysoký tréningový objem. Prvý tréning bol náročnejší – obsahoval 60 až 75 sérií. Druhý už „len“ 32 až 40. Takto vyzeral jeden aj druhý:

Utorkový tréning ramien a paží
Cvik Série Opakovania
Armádne tlaky 4-5 8-10
Tlaky s jednoručkami 4-5 8-10
Benčpres s užším úchopom 4-5 8-10
Tlaky s veľkou činkou za hlavou 4-5 8-10
Predpažovanie s jednoručkami 4-5 8-10
Upažovanie s jednoručkami 4-5 8-10
Bicepsové zdvihy s veľkou činkou 4-5 8-10
Scottove tlaky 4-5 8-10
Bicepsové zdvihy s jednoručkami 4-5 8-10