Naše ďalšie weby: NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Suplementy 02. 05. 2018

Tri suplementy budujúce svalovú hmotu, o ktorých ste nepočuli

ikonka
To, že niektoré doplnky výživy pomáhajú priamo či nepriamo k budovaniu svalovej hmoty je dobre známy fakt. Dobre známe však pre vás nemusia byť nasledujúce tri suplementy, ktoré prispievajú práve k rastu svalov.

O jednom suplemente sme už síce v minulosti písali, ale i tak nie je vo všeobecne veľmi spopularizovaný. O ďalších dvoch, najmä o tom poslednom, to platí dvojnásobne. Ak chcete skúsiť niečo nové, dajte šancu týmto druhom doplnkov výživy:

1. Betaín
Ide o aminokyselinu, ktorá funguje na princípe podporovania proteínovej syntézy v ľudskom tele. Už po dvoch týždňoch užívania sa preukázal nárast sily pri drepoch, rovnako ako aj nárast svalovej vytrvalosti. Zvýšili sa aj rastový hormón a IGF 1. Štúdia z roku 2013 odhalila, že dve dávky s obsahom 1,25 gramu betaínu denne užívané šesť týždňov zvýšili svalovú hmotu o 1,8 kilogramu v porovnaní s kontrolnou skupinou.

2. L-citrulín
Takisto ide o aminokyselinu, ktorá sa v obličkách mení na ďalšiu aminokyselinu L-arginín a kysličník dusnatý. Ten pomáha zvyšovať prietok krvi, čo okrem iného zvyšuje napumpovanie svalov a pomáha lepšie zásobovať svaly potrebnými živinami. L-citrulín zmiešaný s kyselinou jablčnou vytvára Citrulín malát, ktorý zlepšuje aj silovú výkonnosť.

3. Tongkat Ali
Ide o výťažok z koreňov rovnomenného stromu, ktorý je doma v Malajzii, Thajsku a Indonézii. Jeho korene zvyšujú sexuálnu výkonnosť a výťažok sa používa pri liečení problémov s erekciou. Pozitívne účinky má však aj na náladu a hladinu testosterónu, vďaka čomu významne podporuje aj proces budovania sily a svalovej hmoty.

Pomôžte nám:
Vadí vám niečo na našom webe? Všimli ste si technickú chybu? Chceli by ste niečo vylepšiť?   Dajte nám vedieť »

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist