SlovakFitness.sk

Suplementy 02. 05. 2018

Tri suplementy budujúce svalovú hmotu, o ktorých ste nepočuli

ikonka
To, že niektoré doplnky výživy pomáhajú priamo či nepriamo k budovaniu svalovej hmoty je dobre známy fakt. Dobre známe však pre vás nemusia byť nasledujúce tri suplementy, ktoré prispievajú práve k rastu svalov.

O jednom suplemente sme už síce v minulosti písali, ale i tak nie je vo všeobecne veľmi spopularizovaný. O ďalších dvoch, najmä o tom poslednom, to platí dvojnásobne. Ak chcete skúsiť niečo nové, dajte šancu týmto druhom doplnkov výživy:

1. Betaín
Ide o aminokyselinu, ktorá funguje na princípe podporovania proteínovej syntézy v ľudskom tele. Už po dvoch týždňoch užívania sa preukázal nárast sily pri drepoch, rovnako ako aj nárast svalovej vytrvalosti. Zvýšili sa aj rastový hormón a IGF 1. Štúdia z roku 2013 odhalila, že dve dávky s obsahom 1,25 gramu betaínu denne užívané šesť týždňov zvýšili svalovú hmotu o 1,8 kilogramu v porovnaní s kontrolnou skupinou.

2. L-citrulín
Takisto ide o aminokyselinu, ktorá sa v obličkách mení na ďalšiu aminokyselinu L-arginín a kysličník dusnatý. Ten pomáha zvyšovať prietok krvi, čo okrem iného zvyšuje napumpovanie svalov a pomáha lepšie zásobovať svaly potrebnými živinami. L-citrulín zmiešaný s kyselinou jablčnou vytvára Citrulín malát, ktorý zlepšuje aj silovú výkonnosť.

3. Tongkat Ali
Ide o výťažok z koreňov rovnomenného stromu, ktorý je doma v Malajzii, Thajsku a Indonézii. Jeho korene zvyšujú sexuálnu výkonnosť a výťažok sa používa pri liečení problémov s erekciou. Pozitívne účinky má však aj na náladu a hladinu testosterónu, vďaka čomu významne podporuje aj proces budovania sily a svalovej hmoty.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
latky-ktore-vam-pomozu-mat-pod-kontrolou-vas-apetitLátky, ktoré vám pomôžu mať pod kontrolou váš apetít5-doplnkov-vyzivy-ktore-zlepsuju-kondiciu5 doplnkov výživy, ktoré zlepšujú kondíciuje-sojovy-protein-dobry-su-obavy-opravneneJe sójový proteín dobrý? Sú obavy oprávnené?co-je-to-berberin-a-preco-by-mohol-byt-pre-vas-prinosnyČo je to berberín a prečo by mohol byť pre vás prínosný? tieto-tri-latky-vam-pomozu-schudnutTieto tri látky vám pomôžu schudnúť
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist