A ten v podstate nemá žiadna z nás, pretože každá sme taká, akú nás boh stvoril, každá máme svoje silné stránky a každá na svete nájde muža, ktorému sa páči. Strata sebavedomia je však problém, pretože nás brzdí odhaľovať svoj plný potenciál.
A viete, čo je veľmi dobré na zvýšenie sebadôvery? Cvičenie. Cvičenie, ktoré vám prinesie okamžite príjemné pocity, dobrú náladu a výsledky, na ktoré môžete byť hrdé.
Predstavme si však takýto scenár. Blíži sa leto, čas, kedy budem odhaľovať čoraz viac z našich postáv. Prichádza čas, kedy raz a znova povieme – je čas chudnúť. Upravíme si stravu a povieme si, že začneme cvičiť. Potom však narazíme na problém – bojíme sa ísť do posilňovne.
Na počudovanie, tento problém je u žien veľmi rozšírený a bráni v dosahovaní úspechov, ktoré následne zvýšia aj našu sebadôveru. Prečo však tento strach existuje? Prečo len tak nenapochodujeme do tej posilňovne a nezačneme cvičiť?
Všetko začína v hlave. Strach je výsledkom predsudkov. Bojíme sa toho, že hneď pri prvom kroku do dverí sa zastaví čas a všetka pozornosť sa bude venovať nám. Bojíme sa, že nás ľudia budú posudzovať. Bojíme sa, že sa im nebude páčiť naše brucho, veľký zadok, prevedenie cviku či nebodaj náš účes alebo pár neestetických športových tenisiek.
A namiesto toho, aby sme sa odhodlali a i cez prvotný stav nepohodlia si zvykli na nové prostredie, radšej zostaneme doma, z cvičenia sa stane nesplnené predsavzatie a diéta pomaly tiež upadne do zabudnutia. Výsledok – naše sebavedomie sa nezvýši a dokonca sa môže znížiť.
Za všetko môžu predstavy o tom, čo sa nikdy nestane skutočnosťou. Nikto sa nám nebude smiať, nikto nás nebude súdiť. Každý v posilňovní je preto, aby sa venoval v prvom rade sebe. A každý kto v nej je, mal rovnaký alebo podobný problém ako my.
A čo tí svalnatí borci? Možno sa bojíme ich. To je však najväčší omyl, pretože práve oni najlepšie vedia, že niekde ta štartovacia línia musí byť. Ani jeden z nich sa s takou postavou nenarodil, mnohí z nich boli predtým tlstí alebo príliš chudí. A práve ich by sme sa báť mali najmenej, oni si tým prešli a naopak sa im bude páčiť, že sme sa odhodlali niečo so sebou urobiť.
Na záver pridám krátke tipy, ktoré by vám mohli pomôcť nasmerovať svoje kroky do najbližšej posilňovne:
1. Nebojte sa posudzovania ľudí, väčšina z nich si vás ani nevšimne a keď aj áno, postavia sa k vám s pochopením.
2. Vykročte von zo svojej zóny komfortu. Aj keď vás to bude spočiatku trápiť a budete sa hanbiť, po pár minútach to začne z vás opadať a po tréningu sa nebude vedieť dočkať návratu.
3. Robte malé kroky a začnite si zvykať na prostredie tým, že začnete cvičiť to, čo vám ide najlepšie, čo je najľahšie. Pomaly sa učte nové cviky.
4. Uvedomte si, že každý človek je iný a aj vy máte svoje silné stránky. Neporovnávajte sa s inými ľuďmi.
5. Vezmite so sebou kamarátku.
Letný režim, pôvodne z 27.08.2014.
Čítať ďalší článok:
Pozrite si 11 prekvapujúcich spúšťačov migrény Zdieľať na Facebooku