Naše ďalšie weby: NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Zdravie 22. 06. 2018

Osem znakov, že ste v skutočnosti zdraví, aj keď sa tak necítite

ikonka
Niektorí zdraví ľudia majú ploché bruchá a vyšportované telá, ale to neznamená, že je to nevyhnutné pre dobré zdravie. To, či ste zdraví, nezodpovedá tomu, ako vyzeráte v zrkadle.

Ako teda povedať, či ste zdraví? Napovie vám to aj nasledujúcich osem znakov:

1. Prestanete jesť, keď ste najedení - veľa ľudí pokračuje v jedení, aj keď už došli k bodu nasýtenia. Ak ste už plní a ďalej nejete, potom je vaše jedenie zmysluplné, počúvate svoje telo a s najväčšou pravdepodobnosťou ste zdraví.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Konzumujete široké spektrum jedál - mnoho diét obmedzuje príjem niektorých jedál, ale zdravá diéta umožňuje jesť široké spektrum jedál. Vďaka tomu je vyššia pravdepodobnosť, že získate potrebné vitamíny a minerály. Ideálna je strana založená na nespracovaných jedlách.

3. Jete dostatočné veľa - niekedy si ľudia myslia, že musia jesť čo najmenej, aby boli zdraví. Pravdou je, že musíte jesť dostatočne veľa na to, aby ste prijali dostatok energie a potrebných živín. Kľúčom je jesť zdravo.

4. Zvládnete dve poschodia schodov - ak sa zadýchate po pár schodoch, tak by ste sa mali nad svojím zdravím zamyslieť. Ak však zvládnete vyjsť bez väčších problémov schodmi o dve poschodia vyššie, ste zdraví. Ak cvičíte pravidelne, zlepšujete si zdravie.

5. Prejavujete sa všetkými emóciami - emocionálne zdravie je rovnako dôležité ako to fyzické. Je zdravé prežívať všetky možné emócie – pokoj, nervozitu, radosť, smútok, hnev, stres, úzkosť. Je normálne raz za čas cítiť jednu z týchto emócií. Ak ich vôbec nepociťujete, to normálne nie je.

6. Dokážete sa zobudiť bez budíka - ak ste spali dostatočne dlho, väčšinou vám to telo dá najavo tým, že vás samo zobudí. Ak sa zobudíte bez budíka a cítite sa oddýchnuto, potom máte dostatočne kvalitný spánok.

7. Nezaspávate veľmi rýchlo - zaspať trvá v priemere 10 až 20 minút. Ak zaspíte príliš rýchlo, hneď ako si ľahnete do postele, tak pravdepodobne nespávate dostatočne dlho, čo sa môže odraziť aj na zdraví.

8. Máte energiu robiť veci, ktoré chcete - dobre zdravie sa pretavuje aj do dostatku energie robiť veci, ktoré chcete. Energia pritom môže byť fyzická a mentálna. Ak jej máte nedostatok, mohlo by vás niečo trápiť.

zdroj: msn

Pomôžte nám:
Vadí vám niečo na našom webe? Všimli ste si technickú chybu? Chceli by ste niečo vylepšiť?   Dajte nám vedieť »

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist