Zdravie 21. 09. 2018

Prekvapivé jedlá, ktoré predchádzajú zubnému kazu

ikonka
Saláma ako zdravé jedlo? To by vám zrejme ani na um neprišlo. Verte či nie, aj ona má svoj význam po zdravotnej stránke. Pomáha bojovať proti zubným kazom. A existuje ešte niekoľko prekvapivých jedál, ktoré majú podobnú schopnosť.

Väčšinou sa v súvislosti so zubnými kazmi a stravou rieši to, čo ich vznik podporuje. Teraz sa však zameriame na jedlá, ktoré ich vzniku zabraňujú alebo majú prospešný účinok na ďasná:

1. Saláma - prečo je saláma dobrá pre vaše zuby? Obsahuje vitamín K2, jeden z menej známych vitamínov, ktorý je nevyhnutný pre vaše dentálne zdravie.

2. Avokáda - ich vysoký obsah draslíka vedie k znižovaniu rizika zubných kazov, pretože tento minerál pomáha zuby posilňovať a predchádzať ich štrukturálnemu poškodzovaniu.

3. Jahody - vo veľkej miere obsahujú vitamín C, ktorý zlepšuje okrem iného aj stav ďasien.

4. Orechy - vlašské orechy, kešu či pistácie sú bohaté na fosfor, ktorý má schopnosť chrániť zubnú sklovinu a redukovať riziko zubných kazov aj tým, že prostredníctvom slín neutralizuje kyseliny.

5. Fazuľa - fazuľa je prospešná pre zuby pre svoj obsah fosfátu. Ten je jednou z dvoch hlavných zložiek zubov, takže ho je dôležité získavať zo stravy, aby viedol k ich posilňovaniu.

6. Jogurt - biely jogurt obsahuje vápnik, vitamín D a probiotiká, ktoré podporujú aj zdravie zubov a ďasien.

7. Sladké zemiaky - obsahujú veľa vitamínu A, ktorý je dôležitý pre produkciu slín. Pomáha vyrovnávať ich pH, čím chráni zuby.

8. Vajcia - vajcia v sebe obsahujú veľa vitamínu D, ktorý aktívne bojuje proti zubným kazom a podieľa sa na posilňovaní zubov.

9. Maslo - maslo je dobrým zdrojom vitamínu B12, ktorý podporuje zdravie ďasien a predchádza infekciám, ktoré vedú k strate zubov.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist