SlovakFitness.sk

Kulturistika 17. 10. 2018

Tréning legendy XXII. – Chris Cormier a hrudník

ikonka
V dnešnej časti nášho seriálu vám prinášame tréning jedného z najtvrdšie trénujúcich kulturistov všetkých čias. Pozrieme sa na to, ako v 90. rokoch minulého storočia precvičoval svoj hrudník Chris Cormier.

Cormier sa narodil v americkej Kalifornii a zaradil sa medzi tých profesionálov, ktorí to dotiahli až na Olympiu. Nebol tam však len do počtu – vždy patril medzi širšiu špičku a v roku 1999 dokonca skončil na treťom mieste v konkurencii borcov, ako Ronnie Coleman, Flex Wheeler, Kevin Levrone, Shawn Ray ši Nasser El Sonbaty.

Víťaz jedenástich profesionálnych súťaží precvičoval v tomto tréningu prsné svalstvo štyrmi cvikmi. Nepoužíval veľa sérií, ale zakladal si na ťažkých váhach a vysokej intenzite, ktorú u každého cviku dokazoval aj dvoma až troma vynútenými opakovaniami.

Na úvod cvičil tlaky s veľkou činkou na šikmej lavici hlavou hore, ktoré robil v štyroch sériách po 12 až 6 opakovaní. Následne sa presunul na rovnú lavičku, na ktorej urobil tlaky s jednoručnými činkami v štyroch sériách po 8 až 12 opakovaní.

Poslednými dvoma cvikmi už hrudník izoloval. Najskôr urobil rozpažovania na šikmej lavici v troch sériách po 8 až 10 opakovaní. Na záver ešte absolvoval tri série sťahovaní protismerných kladiek s počtom 8 až 12 opakovaní.

Tréning hrudníka Chris Cormiera
Cvik Série Opakovania
Tlaky s veľkou činkou na šikmej lavici 4 12-6*
Tlaky s jednoručkami 4 8-12*
Rozpažovanie na šikmej lavici 3 8-10*
Ukončovacie séria 3 8-12*
* - dve až tri vynútené opakovania


O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
trening-legendy-xxv-frank-zane-a-trening-ramienTréning legendy XXV. – Frank Zane a tréning ramien trening-legendy-xxiv-dave-draper-a-trening-nohTréning legendy XXIV. – Dave Draper a tréning nôh trening-kulturistu-xxiii-freestyle-trening-chrbta-a-la-brandon-curryTréning kulturistu XXIII. – Freestyle tréning chrbta a lá Brandon Curry trening-legendy-xxvi-jay-cutler-a-trening-tricepsovTréning legendy XXVI. – Jay Cutler a tréning tricepsovtrening-kulturistu-xxix-mamdouh-elssbiay-a-trening-rukTréning kulturistu XXIX. – Mamdouh Elssbiay a tréning rúk
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist