Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Kulturistika 17. 10. 2018

Tréning legendy XXII. – Chris Cormier a hrudník

ikonka
V dnešnej časti nášho seriálu vám prinášame tréning jedného z najtvrdšie trénujúcich kulturistov všetkých čias. Pozrieme sa na to, ako v 90. rokoch minulého storočia precvičoval svoj hrudník Chris Cormier.

Cormier sa narodil v americkej Kalifornii a zaradil sa medzi tých profesionálov, ktorí to dotiahli až na Olympiu. Nebol tam však len do počtu – vždy patril medzi širšiu špičku a v roku 1999 dokonca skončil na treťom mieste v konkurencii borcov, ako Ronnie Coleman, Flex Wheeler, Kevin Levrone, Shawn Ray ši Nasser El Sonbaty.

Víťaz jedenástich profesionálnych súťaží precvičoval v tomto tréningu prsné svalstvo štyrmi cvikmi. Nepoužíval veľa sérií, ale zakladal si na ťažkých váhach a vysokej intenzite, ktorú u každého cviku dokazoval aj dvoma až troma vynútenými opakovaniami.

Na úvod cvičil tlaky s veľkou činkou na šikmej lavici hlavou hore, ktoré robil v štyroch sériách po 12 až 6 opakovaní. Následne sa presunul na rovnú lavičku, na ktorej urobil tlaky s jednoručnými činkami v štyroch sériách po 8 až 12 opakovaní.

Poslednými dvoma cvikmi už hrudník izoloval. Najskôr urobil rozpažovania na šikmej lavici v troch sériách po 8 až 10 opakovaní. Na záver ešte absolvoval tri série sťahovaní protismerných kladiek s počtom 8 až 12 opakovaní.

Tréning hrudníka Chris Cormiera
Cvik Série Opakovania
Tlaky s veľkou činkou na šikmej lavici 4 12-6*
Tlaky s jednoručkami 4 8-12*
Rozpažovanie na šikmej lavici 3 8-10*
Ukončovacie séria 3 8-12*
* - dve až tri vynútené opakovaniaZdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist