SlovakFitness.sk

Výživa 16. 10. 2018

Štyri „zlé“ jedlá, ktoré až také zlé v skutočnosti nie sú

ikonka
Niektoré jedlá majú zlú reputáciu právom, iné neprávom. Niektoré jedlá môžu byť v určitých prípadoch zlé, ale veľmi ľahko sa dajú využiť tak, aby ste si ich vychutnali a zároveň si neškodili, prípadne ešte aj zdravie posilnili. Prinášame vám štyri také príklady.

1. Čokoláda
Čokoláda prijímaná nesprávne prispieva k priberaniu. Ak máte radi čokoládu a chcete si ju občas vychutnať bez výčitiek, voľte jednoducho vyššiu kvalitu. Čokoľvek s obsahom kakaa vyšším ako 70 percent vám poskytne draslík, horčík, zinok a železo. Ak si dáte kúsok pred alebo po hlavnom jedle, aktivuje hormóny, ktoré vás privedú rýchlejšie k pocitu nasýtenia. V takomto prípade môže pomôcť aj k chudnutiu. Všetko ale s mierou.

2. Pukance
Pukance sú výborným zdrojom polyfenolov a vlákniny. Je tu však háčik. Pukance môžu byť pre vás aj negatívne, ak si vyberiete zlý druh. Mali by ste uprednostňovať podomácky vytvorené pukance z kukurice s minimom oleja, soli a bez akejkoľvek polevy. Kupované pukance a polotovary do mikrovlnky si svoje zlé renomé zaslúžia. Tým by ste sa mali vyhýbať.

3. Med
Med je popularizovaný ako dobrá ingrediencia, ale stále existuje dosť ľudí, ktorí sa mu vyhýbajú najmä pre obsah cukrov či pre obavy z priberania. Ak si ho budete dávať len trošku (čajovú lyžičku), príliš váš cieľ vyzerať štíhlo nenaruší a zároveň vám poskytne flavonoidy, ktoré pomáhajú zlepšovať trávenie, nervovú sústavu i imunitu všeobecne. Najzdravším druhom je med z Manuky.

4. Červené víno
Alkohol je zlý a víno je alkohol. Dlho však zástancovia červeného vína odkazovali na prospešné účinky resveratrolu, ktoré sa začali v posledných rokoch spochybňovať. Nie je isté, či táto zázračná látka skutočne robí pre naše telo dobre, ale nedávne štúdie ukazujú, že by v pohári červeného vína niečo dobré byť mohlo. Ak ho však budete piť s mierou – jeden pohár za večer vám pomôže znížiť riziko kardiovaskulárnych problémov o 30 percent.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
priprava-zdravych-jedal-polahkyPríprava zdravých jedál poľahkyvytunujte-si-kavu-aby-ste-z-nej-ziskali-este-viacVytunujte si kávu, aby ste z nej získali ešte viacnajlepsie-jedla-ktore-najdete-v-konzerveNajlepšie jedlá, ktoré nájdete v konzerveste-hladni-uz-hodinu-po-jedeni-musite-urobit-totoSte hladní už hodinu po jedení? Musíte urobiť toto preco-by-ste-mali-bezny-jogurt-nahradit-kefiromPrečo by ste mali bežný jogurt nahradiť kefírom?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist