Naše ďalšie weby: NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Zdravie 19. 10. 2018

Čo jesť, aby ste sa rýchlejšie zotavili z chrípky

ikonka
Keď ste chorí, to posledné, čo chcete, je jesť. Symptómy chrípky sa však môžu zhoršiť, ak zostaneme hladní alebo dehydratovaní. Preto je dôležité využiť jedlo vo svoj prospech.

Čo by ste mali jesť, keď vás postihne choroba? Jedlá, ktoré vám symptómy zmiernia a pomôžu k rýchlejšiemu zotavenie. Ktoré konkrétne?

1. Slepačia polievka
Toto je klasika, ale jej užitočnosť počas chrípky má skutočne pádny dôvod. Slepačia polievka je ľahko stráviteľná, obsahuje tekutiny, bielkoviny z kuraťa, sacharidy zo slížov, vitamíny zo zeleniny. Podporí vašu imunitu a dodá vám energiu.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Probiotiká
Často vírusy alebo baktérie spôsobia brušnú chrípku, v tomto prípade by ste mali zvýšiť príjem probiotík, ktoré vám poskytnú dobré baktérie po tom, čo sa vo vašom žalúdku „vyriadili“ tie zlé. Podľa výskumov tiež dokážu o deň skôr zastaviť hnačku.

3. Zázvor
Zázvor už v tradičnej čínskej medicíne využívali na liečbu nevoľnosti a tráviacich problémov. Upokojuje aj v prípade brušnej chrípky.

4. Horčík
Horčík podporuje váš imunitný systém a tým zlepšuje prevenciu alebo efektivitu boja proti nádche a chrípke. Zefektívňuje totiž tvorbu protilátok, ktoré slúžia ako ochrana voči bakteriálnym a vírusovým útokom. Kel, špenát, šalát sú jedlá, ktoré obsahujú veľa horčíka.

5. Banán, ryža, jablčná šťava, sucháre
Ak máte problémy s brušnou chrípkou, potom by ste svoju diétu v tom čase mali postaviť na týchto štyroch jedlách. Nezaťažujú žalúdok a dokážu spevniť stolicu v prípade, ak vás trápi hnačka.

6. Mäta
Ak vás trápia problémy s trávením, vyskúšajte mätu. Má silu uľavovať pri brušnej chrípke, pretože pomáha znižovať nevoľnosť i brušné kŕče. Najlepšie je využívať mätový olej.

7. Voda
Keď máte chrípku, vaše telo potrebuje veľa tekutín, tak sa uistite, že ich prijímate dostatok. Ak máte brušnú chrípku, potrebujete piť vodu ešte viac, pretože pravdepodobne máte hnačku alebo vraciate. Tým pochopiteľne z tela dávate preč tekutiny. Pite vodu, robte si bylinkové čaje.

Pomôžte nám:
Vadí vám niečo na našom webe? Všimli ste si technickú chybu? Chceli by ste niečo vylepšiť?   Dajte nám vedieť »

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist