Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zaujímavosti 20. 12. 2018

Chytať ryby aj v zime? Jednoznačne áno!

ikonka
Aj zimná príroda má svoje čaro. Hoci je chladná, usmieva sa na nás spod bielej periny ako krásavica v spánku. Jagavé kryštálové vločky poletujú v ovzduší a stromy sa ohýbajú pod ťažkými kopcami snehu. Niet divu, že toto magicky mrazivé prostredie láka rybárov ísť na rybačku aj v zime.

Aj vy milujete zimnú prírodu a ani v tomto ročnom období nedokážete neobdivovať jej krásy? Ak sa práve chystáte na zimnú rybačku, okrem rybárskych potrieb si zaobstarajte aj kvalitné termo oblečenie a bivak. Bivak je rokmi overený skvelý pomocník pre každého rybára. No vyberte si ten správny, ktorý splní vaše potreby a predstavy. Dôležité je, aby bivak, ktorý chcete pri zimnej rybačke používať, bol flexibilný a disponoval práve takými parametrami či rozmermi, aké potrebujete. Aby spĺňal všetky vaše nároky nielen ohľadom úžitkovej plochy, ale aj ohľadom vybavenia a doplnkov.

Účelné vybavenie

Praktické bivaky majú mať kompaktné rozmery v zloženom stave a ich postavenie by malo prebiehať rýchlo. Stredový blok bivaku nemá byť príliš ťažký, no má byť maximálne stabilný a jeho ochranný štít má byť nepremokavý. Dobré je, ak sa dvere bivaku dajú otvárať aj z vrchnej časti, aby bolo zaistené správne vetranie. Dvere aj okná bivaku majú byť vybavené moskytiérovými panelmi, aby bol použiteľný nielen v zime, ale aj v lete. Ideálne je, ak podlaha bivaku je opatrená elastickými pútkami, aby sa dala dokonale vypnúť a aby dobre slúžila na akomkoľvek, aj nerovnom teréne. No komfort pri užívaní rybárskych bivakov umožní nielen základné vybavenie, ale aj doplnky, ktoré sú jeho nemenej dôležitou súčasťou.

Dôležité doplnky

Pre pohodlné bivakovanie si môžete do svojho prechodného obydlia zaobstarať aj množstvo užitočných doplnkov. Okrem praktických prehozov, ktoré najmä v zimnom období sprostredkujú vo vnútri bivaku viac tepla, je to aj kúrenie v podobe ohrievača. Medzi dôležité doplnky bivakov patria aj rôzne podložky, kolíky, organizéry, držiaky a integrované zipsy, bez ktorých je pohodlie v bivaku nereálne. Dobré je, ak aj výberu stolíka či iného vybavenia budete venovať dostatočnú pozornosť. Zvlášť pri stolíkoch dbajte na ich veľkosť a na to, či majú sklápacie nohy, aby sa dali jednoducho prenášať aj skladovať. Stolík by mal byť tiež individuálne nastaviteľný a mal by disponovať ochrannou povrchovou úpravou. Ideálne je, ak sú nohy stolíka nielen teleskopické, ale opatrené aj pätkami proti zaboreniu do mäkkého terénu. Vyberať môžete tiež zo širokej škály kufríkov, ktoré majú vo svojich útrobách integrované stolíky. Tie je rovnako možné individuálne nastaviť a upraviť podľa konkrétnych potrieb. Nezabudnite však, že všetky doplnky bivakov, až do tých najmenších detailov, vám bivakovanie na rybačke môžu rovnako nespríjemniť, ako spríjemniť.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist