Naše ďalšie weby: NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 16. 02. 2019

Fitness tipy, ktoré by mala poznať každá zaneprázdnená matka

ikonka
Chceli by ste cvičiť, ale váš život je zaneprázdnený. Musíte sa starať o domácnosť a deti, poprípade ešte aj chodiť do práce. Zdá sa nemožné vtesnať do toho ešte aj pravidelné cvičenie. Nasledujúce tipy vám však k tomu pomôžu.

Je ťažké byť dobrou matkou a o to viac, ak má byť matka aj pracujúca. Je teda vcelku bežné, že na cvičenie toho priestoru ani chute veľa nezostáva. Ak však chcete zvládať aj to, potom si zoberte k srdcu týchto päť rád:

1. Dajte cvičeniu prioritu
Opýtajte sa, či je cvičenie vašou top prioritou v živote? Je zrejmé, že deti a rodinu dáte na prvé miesto, ale cvičenie by malo byť medzi top prioritami, pretože je prospešné pre vás i pre vašich blízkych. A práve preto by možno malo byť tou najväčšou prioritou. Ak si nedáte cvičenie za prioritu, ľahko si budete hľadať výhovorky na vynechanie tréningov.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Špecifikujte dôvody svojej snahy
Ujasnite si dôvody, pre ktoré chcete pravidelne venovať svoj drahocenný čas cvičeniu. Pôjde o veci, ktoré vás budú v ďalšom snažení motivovať. Nemalo by pritom ísť len o to, aby ste lepšie vyzerali. Mali by ste cvičiť a zdravo jesť, aby ste sa dobre cítili, aby ste boli zdravé a aby ste tak boli v čo najväčšej sile k dispozícii svojím deťom, manželovi a blízkym.

3. Zmierte sa s tým, že každý deň bude iný
Budú dni, kedy budete plné energie a cvičiť sa vám bude ľahko. Budú však aj dni, kedy budete unavené a bude vás lákať cvičenie vypustiť. Musíte sa však aj cez takéto dni o cvičenie aspoň pokúsiť. Väčšinou to býva tak, že keď už začnete, tak sa rozbehnete a tréning dokončíte. Za každú cenu to aspoň skúste.

4. Nebuďte v tom samé
Snažte sa hľadať podporu v rodine, u kamarátok alebo v komunite na internete. Ak nebudete mať podporu, bude pre vás podstatne náročnejšie venovať sa cvičeniu a zdravej výžive. Obráťte sa na manžela a skúste sa tomu venovať obaja. Ak nenájdete oporu v týchto kruhoch ani na internete, môžete si skúsiť zaplatiť osobného trénera.

5. Myslíte aj na rodinu
Fitness by nemalo byť len o vás. Ak sa vám podarí do tohto životného štýlu zapojiť manžela, dobré pre vás. Ak nie, čo už. Nad deťmi však máte väčšiu moc. Zapojte ich do aktivít, pri ktorých sa budú hýbať. Športujte, bicyklujte sa, chodievajte na prechádzky. Varte zdravo pre seba aj pre ne.

Pomôžte nám:
Vadí vám niečo na našom webe? Všimli ste si technickú chybu? Chceli by ste niečo vylepšiť?   Dajte nám vedieť »

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist