Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Pre ženy 27. 04. 2019

Šesť málo známych kozmetických účinkov kávy

ikonka
Ak uprednostňujete prírodné kozmetické riešenia, potom by ste mohli vyskúšať využívanie kávy. Samozrejme, nebude sa piť, ale nanášať na pokožku. Čo všetko tým môžete dosiahnuť?

Káva obsahuje látky, ktoré môžu udržať vašu pokožku zdravú. Chráni proti UVB žiareniu, a tak môže znižovať riziko rakoviny kože. Pokiaľ ide o krásu, má aj tieto účinky:

1. Pomáha zbaviť sa opuchnutých očí
Dajte si na zavreté oči vychladenú kávovú usadeninu a vydržte 10 minút. Vďaka tomu sa zmierni opuch. Samozrejme, ak máte také oči od prírody, príliš to účinkovať nebude. Inak to však funguje na princípe rozťahovania krvných ciev a zlepšenia cirkulácie krvi.

2. Bojuje proti tmavým kruhom
Chabá cirkulácia krvi môže za to, že sa vám na pokožke vytvárajú tmavé kruhy. Keďže aplikovanie kávy pod oči rozšíri krvné cievy, zlepší sa vám cirkulácia krvi a tým pádom pomôže k vyblednutiu tmavých kruhov. Vytvorte si prírodný prípravok zmiešaním kávovej lyžičky nejemno pomletej kávy, trošky olivového oleja a vody. Nechajte pôsobiť aspoň 10 minút.

3. Pomáha liečiť akné
Kávový grunt môžete využiť na čistenie svojej pokožky, ak trpíte prejavmi akné. Usadeninou si môžete vyhladzovať svoju tvár a tým odstraňovať mŕtve bunky pokožky, čo uvoľní póry. Vďaka obsahu antioxidantov a kyseliny chlorogenovej má tiež protizápalové účinky.

4. Funguje ako čistič pokožky
Aj keď nemáte akné, môžete aplikovaním kávovej usadeniny na tvár dosiahnuť výborné účinky. Stačí, ak si s ňou trikrát do týždňa urobíte prírodný píling, ktorý vás zbaví odumretých buniek kože a uvoľní póry.

5. Mohla by redukovať prejavy celulitídy
Ani aplikovanie kávy vás celulitídy nezbaví, ale môže aspoň znížiť jej prejavy. Aj preto veľa produktov proti celulitíde v sebe obsahuje kofeín. Môžete si urobiť podomácky krém vďaka zmiešaniu kávovej usadeniny a kokosového oleja.

6. Zvýrazňuje farbu vašich vlasov
Ak máte hnedé alebo tmavé vlasy, môžete si ich zvýrazniť a rozžiariť, keď kávovú usadeninu z uvarenej kávy využijete na zmytie svojich vlasov po tom, čo si ich umyjete bežným šampónom.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist