Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Pre ženy 28. 09. 2019

Mali by aj ženy trénovať hrudník?

ikonka
Chcete mať skvelé telo do plaviek a rozmýšľate nad tým, ktoré partie sa vám vyplatí cvičiť? Možno vám napadne, že hrudník by ste nemuseli. Je však dobrým prístupom vynechávanie tréningu hrudníka?

Ak chcete chudnúť alebo tvarovať si postavu, mali by ste si uvedomiť, že dôležitou súčasťou vášho snaženia by nemali byť len aeróbne kardiovaskulárne tréningy, ako je behanie, bicyklovanie a podobne, ale aj posilňovanie. Nemusíte sa pritom báť, že by sa z vás stala kulturistka.

Medzi oblasti, ktoré ženy často pri posilňovaní zanedbávajú, patrí hrudník. Najväčšia pozornosť sa venuje ramenám, chrbtu a samozrejme zadku a stehnám. Hrudník by však nemal byť populárnou partiou len u mužov.

Je dôležité, aby aj ženy precvičovali hrudník. Dôvodov je niekoľko. V prvom rade takýto tréning podporí celkovú silu hornej časti vášho tela. Ste slabé pri kľukoch? Začnite precvičovať hrudník a čoskoro sa stanu pre vás malinou.

Tréning hrudníka pomáha aj s estetikou. Mnohé ženy trápi tvrdohlavý podkožný tuk v oblasti podpazušia. Tréning hrudníka pomôže. Chcete mať plnšie ramená? Tréning hrudníka pomôže. Precvičujete pri ňom totiž aj ramená. Takýmto spôsobom sa pri jeho precvičovaní zapájajú do akcie aj tricepsy.

Užitočnosť tréningu hrudníka sa však týka aj rozvoja chrbta. Dokonca je celkom dobré spojiť do jedného tréningu hrudník s chrbtom. Po pár cvikoch na hrudník sa lepšie koncentrujete na precítenie chrbta.

Chcete ukážkový tréning hrudníka a chrbta? Tu ho máte:

Tréning hrudníka a chrbta pre ženy
Cvik Série Opakovania
Tlaky na rovnej lavičke (benčpres) 3 12
Upažovania s jednoručkami 3 12
Príťahy jednoručky v predklone 3 12
Sťahovanie hornej kladky k hrudníku 3 12
Príťahy spodnej kladky podhmatom (úzky úchop) 3 12
Príťahy spodnej kladky nadhmatom (široký úchop) 3 12

Na záver tréningu môžete venovať čas cvičeniu brušných svalov a/alebo 20 minútam kardia, ideálne vysoko intenzívneho intervalového.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist