Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zaujímavosti 29. 09. 2019

Osem spôsobov, akými si môžeme zvýšiť hladinu testosterónu

ikonka
Ak si chcete zvýšiť hladinu testosterónu prirodzeným spôsobom, potom sa musíte zamerať nie len na to, čo robíte v posilňovni, ale aj na to, čo robíte mimo nej.

Testosterón je mužský pohlavný hormón, ktorý ovplyvňuje mnoho vecí, vrátane energie, sexuálnej túžby, športovej výkonnosti či rastu svalovej hmoty. Preto by každý chlap mal chcieť ho mať minimálne na normálnej úrovni – 250 až 1200 ng/dl.

Tieto veci vám jeho hladinu dokážu zvýšiť:

1. Rozumný, pravidelný tréning – pri posilňovaní využívajte viackĺbové cviky a cvičte pomerne tvrdo, ale nie extrémne. Cvičiť by ste nemali viac ako päťkrát týždenne a snažte sa tréning stihnúť do hodiny. Pokiaľ ide o kardio, robte ho, ale nepreháňajte s ním. Venujte mu nanajvýš štyri dni v týždni a nie viac ako 30-45 minút v miernej intenzite.

2. Dostatok bielkovín a tukov v strave – vaša strava by mala byť bohatá na bielkoviny – mali by ste prijímať minimálne 1,5 až 2 gramy bielkovín na kilogram hmotnosti. Výbornou voľbou sú vajcia. Netreba zabúdať ani na zdravé tuky – asi 10% prijatých kalórií by malo pochádzať z tukov.

3. Zelenina z čeľade kapustovité – zelenina vo všeobecnosti je prospešná, ale tá z čeľade kapustovité vám pomôže s testosterónom najlepšie. Aspoň raz denne by ste mali skonzumovať kapustu, kel, brokolicu, šalát a podobne.

4. Obmedzovanie alkoholu – nepite viac ako jeden drink denne a uvidíte, že sa zlepší stav vášho testosterónu. Čím menej alkoholu, tým lepšie. Urobíte tým službu aj vášmu zdraviu.

5. Správne doplnky výživy – ak to chcete riešiť suplementami, voľte tie správne. Najlepšie sú tie s obsahom žezlovky čínskej (cordyceps) či senovky gréckej (fenugreek), prípadne tribulus terrestris. Dodržujte pritom pokyny na etikete.

6. Dostatok spánku – spite aspoň sedem až osem hodín, aby ste si zaistili vysokú hladinu testosterónu a rastových hormónov.

7. Voľné dni pre zaistenie regenerácie – ak cvičíte, mali by ste aspoň jeden deň v týždni venovať kompletnému oddychu, aby sa telo zregenerovalo a dalo si do poriadku aj hormóny, vrátane testosterónu.

8. Pravidelný pohlavný styk – keď máte sex pravidelne aj hladina testosterónu bude vyššia. Keď bude hladina testosterónu vyššia, budete mať viac chute na sex. Ak práve nemáte partnerku, pomôže aj ruka...

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist