Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zdravie 04. 10. 2019

Šesť zvykov, ktoré vám pomôžu bojovať s nespavosťou

ikonka
Kvalita vášho spánku vo veľkej miere závisí od toho, aké sú vaše denné rituály, denné zvyky. Ak máte problémy so spánkom, časťou problémy sú aj zvyky. Dobrou správou je, že ich môžete zmeniť.

Ak chcete lepšie spávať, využívajte týchto šesť zvykov alebo rituálov, na ktoré poukázal Brian Syuki:

1. Nastavte si budík ako pripomienku odchodu do postele – zaspávanie každý večer vo významne odlišných časoch dokáže rozhodiť váš cirkadiánny rytmus, čo vedie aj zhoršenej kvalite spánku. Zaspávať i vstávať by ste mali zhruba v rovnaké časy.

2. Dajte si teplú sprchu – niekedy sa vám už večer nechce, ale prekonajte sa a uvoľnite sa teplou sprchou pred odchodom do postele. Zlepšiť spánok pomôže aj to, keď si budete máčať svoje chodidlá v teplej vode asi 30 minút.

3. Robte toho menej – pred odchodom do postele by ste toho mali robiť čo najmenej, inak bude vaša myseľ pracovať aj po odchode do postele, čím sa vám bude ťažšie zaspávať. Dokončite si svoje povinnosti skôr počas dňa a večer si rezervujte na oddych a jednoduché aktivity.

4. Vyhýbajte sa modrému svetlu – keď ste vystavení modrému svetlu, znižuje sa u vás tvorba melatonínu. Ak sa mu nedokážete vyhýbať, existujú špeciálne okuliare, ktoré ho blokujú. Noste ich asi 60 minút pred odchodom do postele.

5. Vypite kamilkový čaj – kamilkový čaj má na vás upokojujúci účinok, preto sa toľké roky využíva na liečbu nespavosti a napätia. Aj vedci dokázali, že ženy, ktoré pili tento čaj pred spaním, si zlepšili kvalitu spánku a zľahčili prejavy depresie. Podľa iných štúdií vám 270 mg kamilkového extraktu dvakrát denne pomôže rýchlejšie zaspať.

6. Urobte si dýchacie cvičenie 4-7-8 – absolvujte toto cvičenie krátko pred odchodom do postele, aby vás upokojilo a uvoľnilo, vďaka čomu zaspíte rýchlejšie. Ústami vydýchnite, zatvorte ústa a 4 sekundy sa nadychujte nosom. Potom na 7 sekúnd dych zadržte a následne zhlboka vydýchnite ústami v dĺžke asi 8 sekúnd. Tento cyklus urobte dokopy štyrikrát.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist