Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 11. 10. 2019

6 prekvapivých prírodných afrodiziak

ikonka
Ak by sme vám dali vymenovať pár afrodiziak spomedzi jedál, pravdepodobne by ste si spomenuli na ustrice. Prípadne na čokoládu. Sú však aj jedlá, na ktoré pri snahe dostať sa do nálady ani nepomyslíte.

Ak si chcete s partnerom alebo partnerkou urobiť romantický večer, ako afrodiziakum môžete využiť aj jednu nasledujúcich šiestich vecí, ktoré môžete jesť zvlášť alebo si z nich môžete urobiť jedlo na príjemnú večeru:

1. Repa – ide o veľmi dobrý zdroj zinku, ktorý je potrebný pre správne pohlavné fungovanie u mužov. Podporuje chuť do sexu, zlepšuje erekciu a znižuje riziko predčasnej ejakulácie. Repa obsahuje aj draslík, ktorý sám o sebe znižuje pravdepodobnosť nedostatočnej erekcie.

2. Sladké zemiaky – draslík je minerálom, ktorého nedostatok sa prejavuje slabou alebo neudržateľnou erekciou. Jeho kvalitným zdrojom sú sladké zemiaky. Muž potrebuje asi 4700 mg draslíka na deň a jeden stredne veľký sladký zemiak obsahuje zhruba 700 mg.

3. Šošovica – šošovica patrí tiež medzi najlepšie zdroja draslíka, ktorý dokáže byť nápomocný pri problémoch s erekciou u mužov. Jedla šálka varenej šošovice obsahuje cez 700 mg draslíka.

4. Višne – obsahujú veľa cenných živín a pritom sa svojím sfarbením a vzhľadom hodia pre romantický večer. Ten však podporia aj množstvom flavonoidov, ktoré nie sú prospešné len pre vaše celkové zdravie, ale dokonca u mužov znižujú pravdepodobnosť problémov s erekciou.

5. Červený melón – radi ho jedávame cez leto ako osvieženie, ale obsahuje aj látky, ktoré pomáhajú rozširovať krvné cievy a tým pádom pomáhať s libidom u mužov. Tiež obsahuje citrulín, ktorý tiež podporuje v tele zvýšenie prietoku krvi do penisu.

6. Cordyceps – táto huba je známa pre mnoho zdraviu prospešných účinkov a tisícky rokov sa využíva v Číne ako liečivo. Samozrejme, patrí tam aj medzi známe prírodné afrodiziaka. U nás o nej príliš nepočuť, pre jej exotický pôvod. Je však dostupná aj na našom trhu. Dá sa z nej urobiť trebárs polievka a predáva sa aj ako doplnok výživy.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist